Ako sa nikdy, nikdy nehnevať. Tajomstvo neurobiológa, ktoré pracuje na 100%. a tu je dôvod, prečo…

 

Existuje také taoistické podobenstvo. Múdry starý muž hovorí vnukovi, že v každom z nás žijú dva vlky – biely a čierny. Čierny je hnev, podráždenie, zlosť a závisť, biely je súcit, láskavosť, neha, láska. A títo vlci po celú dobu v nás bojujú. „A kto vyhrá?“ – spýtal sa vnuk. „Koho živíš, ten vyhrá.“ – odpovedal starček.

Keď na nás kričia, chceme im to vrátiť. Ale nikomu nebude lepšie. Ako ovládnuť hnev a zlosť, radia neurobiológovia.

Ako sa zbaviť zlosti

Redakcia „Chillin.sk“ pripravila pre vás tri účinné spôsoby, ako sa naučiť nikdy sa nezlostiť. Mal by vedieť každý.

  1. Potláčanie hnevu – zlý nápad

Často počas konfliktu sa snažíme potláčať svoje city a emócie. Ale toto ničí telo a po rokoch sa objavia rôzne choroby.

Amygdala (časť mozgu, ktorá ovplyvňuje emócie) začína pracovať nadmieru. Keď človek skrýva v sebe hnev a ostatní to nemôžu vidieť, ale veľmi dobré to cítia aj vzťahy sa začínajú zhoršovať.

  zvar a

© depositphotos

  1. Nie je nutné dať priechod hnevu

Vyprsknúť hnevom na súbesednika tak dávate svojmu hnevu možnosť rastu. Avšak, existuje metóda, ktorá funguje perfektne. Energické zdroje mozgu sú obmedzené a pri preťažení sa nemôže sústrediť na premýšľanie o nepríjemnej situácii.

Samozrejme, nie je ľahké sa toho zbaviť, keď niekto na vás hysterický kričí. Ale ak si to dáte za cieľ a zahrniete uvedomenie si, tak je to reálne. Nedovoľte svojmu hnevu, aby vás ovládal, pretože sa to bude len zhoršovať.

negatívne emócie

  1. Precenenie

Poďme si predstaviť situáciu. Váš známy stojí pri vás a kričí. Vy sa chcete k nemu pridať, myslíte si, že vám to pomôže. Ale ak vám povedia, že tomuto mužovi včera zomrela matka? Alebo, že prežíva ťažký rozvod? Alebo mu vzali právo na detí?

V takom prípade sa vaša reakcia zmení. Hnev vám už nebude tak milý a dokonca budete súcitní.

Čo sa pri tom zmenilo? Táto informácia zmenila váš pohľad na situáciu. To je spôsob precenenia situácie. Povedzte si pre seba: „Mám čo robiť s tým, u neho je dnes ťažký deň.“

prejavom agresie

Najúčinnejším a hlbokým, ale najťažším krokom, je odpustenie. Je to dôležité nie tak pre vášho oponenta, ako pre vás samého. Veď hnevať sa na niekoho, je ako piť jed a myslieť si, že zomrie niekto druhý.

Nenechajte emócie, aby zničili váš život. Odstráňte negativizmus a zo života vylúčite zlé choroby zlý zdravotný stav. Ukážte priateľom tento článok, toto by mali vedieť všetci.

zdroj:takprosto.cc

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
  Existuje také taoistické podobenstvo. Múdry starý muž hovorí vnukovi, že v každom z nás žijú dva vlky..." />