Priateľka priniesla z Egypta recept. Len tri oleje, ale efekt… Som prekvapená.

 

Magickú silu esenciálnych olejov na kožu a telo ako celok si všimli už v dávnych dobách. Napríklad Egypťania boli slávni svojimi receptami na báze liečivých olejov a arabské ženy do dnešného dňa sú považované za skutočné krásky. Hovorí sa, že tajomstvo večnej mladosti a krásy nám odkázala samotná Kleopatra …

  

Redakcia „Chillin.sk“ sa s vami podelí o exkluzívny recept. Skúste si ho sama pripraviť a zabudnete na všetky drahé kozmetiky. Potrebujete len tri esenciálne oleje a tajný spôsob ich nanesenia vytvorí neuveriteľné.

Esenciálne oleje na tvár

  1. Santalový olej

Esenciálny olej zo santalového dreva sa už dlho používa v kozmetike. A niet divu! Má blahodarné účinky na pokožku a vlasy, odstraňuje opuchy pod očami, účinne lieči akné, ekzémy a plesne.

Rafinovaný olej zo santalového dreva je schopný vyhladiť jemné vrásky, spôsobuje osvieženie a omladenie pleti. Tonizujúc pokožku, olej efektívne stiera čelný obrys a obnovuje pružnosť pokožky.

  éterické oleje na tvár

  1. Jojobový olej

Tento vosk rastlinného pôvodu – skutočný prameň zdravia a krásy vašej pleti! Zloženie tohto magického oleja sú esenciálne aminokyseliny, vitamín E, kolagén, antioxidanty. Jojobový olej je vhodný pre všetky typy pleti a nezanecháva mastný lesk, nezapácha a dokonale sa vstrebáva bez upchatia pórov.

Esenciálny jojobový olej lieči akné vyrážky a drobné poranenia, najmä priaznivo ovplyvňuje zapálenú, suchú a šupinatú pokožku. Zvädnutej pokožke  jednoducho pomôže tento olej!

  éterické oleje pre omladenie tváre

  1. Olej aloe vera

Tento olej je základným predpokladom pre výživu a starostlivosť . Má regeneračné, upokojujúce, posilňujúce a hydratačné vlastnosti. Dokonale bojuje proti akné, popáleninám, ekzémom.

Pri aplikácii oleja na pokožku sa aktivuje produkciu kolagénu a elastínu vlákien. Pravidelné užívanie oleja aloe vera  znižuje hĺbku vrások a výrazne spomaľuje proces starnutia a vädnutie pokožky. liečebný olej aloe je neoceniteľným produktom pre vašu pleť!

Kombinácia všetkých týchto olejov má ohromujúci efekt! Niet divu, že Egypťanky zbožňujú omladzujúci masku kráľovnej Kleopatry. Tajomstvo spočíva v špeciálnom poradí použiteľnosti tohto ohromujúceho komplexu éterických olejov, po ktorom môžete ľahko dosiahnuť požadovaný efekt.

  Maska Kleopatra Egypta

Aplikácia

  1. Na čistú a suchú pokožku naneste malé množstvo esenciálneho oleja santalového dreva. V tejto fáze je potrebné len použiť olej na T-zónu, vynechajte krk a dekolt. Olej zo santalového dreva vynikajúco prehrieva pokožku a slúži ako prostriedok, ktorý zvyšuje účinok následné používanie mnohokrát.
  2. Po 5 minútach pristúpte k naneseniu ďalšieho oleja – jojobového.  O účinnosti tohto zázračného oleja nestojí hovoriť dvakrát. Počkajte ďalších 5 minút.
  3. Záverečná fáza – hydratácia a upokojenie pokožky. Ak to chcete urobiť, použite esenciálny olej z aloe vera. Omladzujúca maska je pripravená!

    

Nech aplikácia takého masky bude váš dobrý zvyk, a po pár mesiacoch sa výrazne zmení vaša pokožka! Vrásky sú preč, zarovnané obrysy, pokožka sa stáva žiarivejšou a sviežejšou.

Nezabudnite, že pred použitím oleja ho  otestujte na čistom kúsku kože. To pomôže zabrániť nežiaducim kožným reakciám.

Náš redakčný tím je presvedčený, že tento recept vás určite upúta, pretože môže ľahko pomôcť k zachovaniu krásy a mladosti tváre. Zdieľajte tento článok so svojimi priateľmi, budú vám vďační!

zdroj:chillin:photo