Tajomstvo človeka, ktoré sa môžete dozvedieť z fotografie na sociálnych sieťach. Venujte pozornosť týmto detailom.

 

Pre mnohých užívateľov internetu sa sociálne siete stali súčasťou života. Vzhľadom k svojej popularite na celom svete, psychológovia sa rozhodli k vypracovaniu štúdie, ktorej výsledkom bolo, že na základe vlastných fotografií sa možno dozvedieť viac o ich vlastníkovi.

Fotografie podľa mňa

Obrázok na sociálnych sieťach si človek vyberá na základe svojej podvedomej úrovne: páči sa – nepáči sa. V skutočnosti, foto zodpovedá základným črtám jeho charakteru a stave mysle v určitom okamihu.

Redakcia „Chillin.sk“ vybrala pre vás informácie o tom, ako možno preanalyzovať postavenie človeka podľa jeho profilu na internete. Všetko je ako na prvý pohľad. Kto by si to pomyslel.

 1. Rozmanité selfie

Pod hojnosťou takýchto obrázkov spočíva zvýšená potreba uznania a schvaľovania, narcizmus a sklon k exhibiocizmu.

selfie v zrkadle

 1. Sexi foto

Kačacie pery, lákavo zvýraznenie kontúry tela, prílišné pózy, naznačujú, že ide o človeka, ktorému chýba pozornosť druhého pohlavia. Vystavujúc svoje prednosti, aby to všetci videli, chce sa zapáčiť všetkým okolo.

sexy selfie

 1. Foto páru

Môže odkazovať na dva varianty ľudského emocionálneho stavu. Prvý z nich – nedostatok dôvery v to, že ho môže niekto ľúbiť  a strach zo straty toho, čo má. Druhý – zaujatie voči vzťahu, komplexné riešenie svojho partnera. 

foto páru

 1. Foto v skupine

Hojnosť fotografií urobených pri rôznych stretnutiach aj vo firmách, kde sa budete baviť, môžu dosvedčiť, že ste vnútorne prázdny a osamelý. A skutočnosť, že patríte k určitej skupine ľudí, ktorá lichotí vašej ješitnosti. 

Picture Company

 1. Foto s deťmi

Avatar profilu s detskými fotografiami hovorí o únave z dospelého života, zodpovednosti, úveroch a hypotékach. Za týmto je podvedomá túžba vrátiť sa do detstva a potreba starostlivosti.

Veľkým množstvom fotografií so svojimi deťmi, alebo samotnými deťmi budete vysielať do sveta správu: „Som matka (otec) – je to veľký úspech v mojom živote.“  

fotografie detí

 1. Zvieratá a foto s nimi

Keď človek si dá do profilovej fotografie divokého vlka, elegantného geparda – pokus o zbožné želanie. Majiteľ stránky chce vyzerať odvážnym a silným.

Dievčatá milujú dať si fotografiu z kategórie „milota“. Zvyčajne to znamená, že ide o sentimentalitu a ľahký infantilizmus zo strany dievčaťa. 

  fotky zvierat

 1. Príroda

Tieto fotografie poskytujú prísľub uspokojenia sveta. Život je dobrý a môžete si vychutnávať prírodu. Ale môže to tiež hovoriť o únave z každodenného šialeného rytmu, potrebu samoty a rozjímanie o prírodných krásach.  

        

 1. Očarujúce foto

Tam je potreba narcistickej podpory, v emocionálnych pohladkaniach v spôsobe lajkov a podporných komentárov. A to je príležitosť k zamysleniu sa nad sebaúctou a alternatívnych spôsoboch  jej upevnenia, nevedúcich k závislosti na virtuálnom svete. 

očarujúce image

 1. Foto z ciest

Taká fotografia – ukazovateľ vyššieho postavenia alebo záväzok k nemu. „Ja oddychujem pri mori, mám úžasný život.“ Celkový podtext týchto fotografií.

Potvrdenie o tom, že ste boli tam, kde boli milióny iných. Ale ste tu prvý krát, čo je pre vás úspech. Urobili ste si fotografiu, kde v pozadí je Eiffelova veža a množstvo ďalších pamiatok. 

vzrušujúce cesta

 1. Luxusné jachty, drahé automobily

Úspešní ľudia nebudú vystavovať fotografie svojich bohatstiev, oni si zvykli na svoj prosperujúci život. Pre nich je Maserati jednoducho auto. Ale tí, ktorí komfort v živote nemajú, uspokojujú sa s takýmito fotografiami.   

  

 1. Foto jedla

Fotografie jedla z drahej reštaurácie – pokus o seba uplatnenie. Množstvo takýchto fotografií u matiek na materskej poukazuje na túžbu dokázať, že situácia nie je horšia ako predtým. Že v kuchyni môže byť oveľa zaujímavejšie ako na rokovaniach, v kancelárii alebo na festivale. 

 1. Extrémne foto

Pád s padákom, splav rieky, na horách – tieto fotografie hovoria o človeku silnej vôle a túžbe naučiť sa niečo nové. Najmä sa domnieva, že v extrémnych podmienkach sa dostavajú do popredia skutočné mužské vlastnosti: odvaha, pevnosť, spoľahlivosť.

 1. Vlastné vtipné fotografie

Táto osoba prekonáva problémy a veselým obrázkom vyzýva smiať sa spolu s ním a relaxovať. Zdalo by sa, že si robí žarty zo svojich problémov. Priateliť sa s takýmto človekom je oveľa lepšie, ako s ufňukancom alebo lakomcom.

 1. Na pracovnom mieste

Človeku chýba spoločenské uznanie. Je pravdepodobné, že je odborník a profesionál, ale zdá sa, že o tom nevedia všetci.

fotografie v kancelárii

 1. Predmety, rozpisy, časti celku

Obľúbené rozdeľovanie predmetov na častí, hovorí o človeku, ktorý chce objaviť neobvyklé. S takými ľuďmi je niekedy ťažké komunikovať, ale v skutočnosti sú to veľkorysí ľudia, ktorí majú tvorivý a estetický vkus. 

  Kompozícia vo fotografii

 1. Reálne fotky bez fotoshopu a filtrov

Tieto fotografie poukazujú na človeka, ktorý vníma sám seba takého, aký je. On využíva sociálne siete pre komunikáciu s priateľmi, alebo v práci a nemá dôvod ukazovať sa v plnej kráse. On nechce fotiť okamihy a deliť sa s nimi, ale užívať si naplno.

fotky života

Teraz viete, ako sa môžete dozvedieť mnoho o charaktere svojich priateľov z fotografie na sociálnych sieťach. Môže to byť užitočné pre vás aj v prípade, že si hľadáte novú známosť, pri výbere pracovníka, alebo priateľa.

Čo si vy o tomto myslíte? Súhlasíte so štúdiou psychológov? Budeme radi, ak sa s nami podelíte o svoje názory.

zdroj:takprosto.cc

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
  Pre mnohých užívateľov internetu sa sociálne siete stali súčasťou života. Vzhľadom k svojej popularite na celom..." />