Viete prečo, by mal prvý muž vo vašom živote aj otcom vašich detí? O tomto dôvode som vôbec netušila, ale…

Zákony Rita v modernej spoločnosti sa začali tvarovať len pomerne nedávno – v polovici 19. storočia. Sú to pravidlá, ktoré v užšom zmysle slova zahŕňajú zachovanie čistoty rodu a krvi.

Poznali ich už slovanské a árijské národy, no teraz majú tieto zákony iné pomenovanie – telegónia, alebo teória prvého muža.

первый секс

Prvýkrát o telegónii prehovoril po skúsenostiach priateľ Charlesa Darwina – Lord Marton. Bol to práve on, kto ako prvý skúmal vplyv prvého samca pri skrížení čistokrvnej anglickej kobyly so samcom zebry.

первый секс

Experiment sa nepodaril, no o niečo neskôr skrížili tú istú samicu s čistokrvným anglickým žrebcom. Výsledkom párenia bolo žriebätko s čiernymi a bielymi pruhmi na boku, tak ako majú zebry.

первый секс

Tomuto javu často čelia aj chovatelia holubov, ak je čistokrvná holubica spárená s obyčajným sivým holubom, v budúcnosti, aj v prípade, že sa bude páriť s holubom z elitnej kategórii, ich potomstvo nebude čistokrvné. Perie na chvoste bude mať odlišnú farbu a ich zobák bude mať nepravidelný tvar.

первый секс

Mali by o telegónii vedieť aj moderní ľudia? Určite, hovorí ruský vedec Pyotr Garyayev. Trvá na tom, že pohlavný styk nenechá živý emocionálny odtlačok len v našej pamäti, ale aj na našom tele.

первый секс

Prvý pohlavný styk

Takto autor vplyv prvého samca vysvetľuje teóriu vlnového génu. „Tento muž môže zomrieť, ujsť, byť odlišnej národnosti, černochom, židom alebo čokoľvek iné. Znamená to, že všetky ďalšie deti tejto ženy sa budú nejakým spôsobom podobať na jej prvého muža.“

первый секс

Práve z tohto dôvodu naši predkovia pozorne dodržovali zákony Rita. V slovanských národoch pojem „panna“ symbolizuje čistotu a nevinnosť.

Preto, keď sa rodičia ženícha zoznámili s rodičmi nevesty, prvá vec, na ktorú sa opýtali bola: „Je vaša dcéra čistá?“

первый секс

Zaujímalo ich všetko: či dievča nosí pri sebe fotografiu iného muža, či už bola predtým vydatá alebo či boli v jej rodine nejaké vážne choroby. Toto ich pred svadbou zaujímalo, aby celý rod pokračoval s plnohodnotným potomstvom.

первый секс

Dnes je intímny vzťah s rôznymi partnermi u mladých ľudí úplne normálna záležitosť. Pozitívny postoj k tomu majú aj novodobé média, filmy, seriály či rôzne televízne relácie. Mladí ľudia v tom nevidia žiadne prekážky, čím sa ich názor a priority na túto vec určite nezmenia.

первый секс

Čo si o telegónii myslíte vy? Bola reprezentácia našich predkov správna?

zdroj:takprosto.cc

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
Zákony Rita v modernej spoločnosti sa začali tvarovať len pomerne nedávno – v polovici 19. storočia...." />