Ako byť dámou za milión a neminúť veľa. Najlepšie rady od známych stylistov

 

Ošumelá pravda „stretávať sa podľa oblečenia“ má zdravý zmysel. To platí najmä v dnešnej dobe, kedy sa prakticky všetko meria sumou, utratenou na obnovenie garderóby. Ale, ako sa ukázalo, nemusíte kupovať veci za astronomické ceny, aby ste zažiarili v modernom oblečení.

Dnes som pre vás vybrala praktické rady od guru módy, ktoré vám pomôžu vyzerať ohromujúco s minimálnou investíciou finančných prostriedkov.

Ako sa obliecť štýlovo a lacno

Módne rady

  1. Jednofarebné veci bez potlače

Nadpisy, stromy, portréty – všetko toto môže zničiť váš imidž, veď skombinovať veci so zložitou potlačou môže byť zložitejšie, než sa môže zdať. Preto si radšej zvoľte oblečenie v jednej farbe. 

ako sa obliekať štýlovo a za rozumnú cenu  

  1. Kvalitné látky

Blúzka z umelého hodvábu alebo jemne pletené šaty nepridajú vášmu obrazu pôvab. Na tento zoznam je dobré pridať lurex a lesklé látky. Nakupujte oblečenie z lacného ale spoľahlivého materiálu: bavlna, viskóza, polyester, žakár alebo bouclé uzlíky. 

ako sa obliekať štýlovo a za rozumnú cenu  

  1. Ideálny sed

Neklamte samu seba tým, že si budete kupovať oblečenie iných rozmerov, ako potrebujete. „Kúpim – budem mať motiváciu na chudnutie.“ – pekný trik, ktorému sa poddávajú mnohé. Ale taký nákup je len plytvanie peniazmi. Oblečenie má sadnúť na postave, netlačí a nevisí.

To sa týka aj obuvi: ak ste si vybrala lacné topánky, tak musia na nohe sedieť a byť pohodlné. Lacná obuv, na rozdiel od tých drahých, neroztláčajú sa a nezodierajú. 

ako sa obliekať štýlovo a za rozumnú cenu  

  1. Základná kombinácia

Štylisti už dávno poukazujú na to, že najlepšia kombinácia je – základná. Modré džínsy a biela košeľa vyzerá vždy lepšie, ako tričko so štrassami a mini sukňou. Ak chcete vyzerať dobre, nemusíte sa tak snažiť: nohavice podľa postavy a blúzka, ktorá neodhaľuje brucho, keď zdvihnete ruky. 

ako sa obliekať štýlovo a za rozumnú cenu

  1. Ušľachtilé farby

Je jedno zlaté pravidlo šatníka: béžová, modrá, sivá a bordová – čisté, poriadne, nevyzývavé a veľmi elegantné farby.

Oblečenie sa vám musí hodiť podľa farby. Ak sa odtieň nehodí podľa vašej tváre, tak bez ohľadu na to, ako atraktívne môžu byť šaty, stále v nich budete vyzerať zle. 

  ako sa obliekať štýlovo a za rozumnú cenu

  1. Ozdoby

Zbavte sa bižutérie so sklenenými kamienkami a štrassami, riskujete tým, že budete považovaná za straku. Jednoduché tvary, minimalizmus a drahé kovy – to je to, čo vás urobí elegantnou. 

  ako sa obliekať štýlovo a za rozumnú cenu

  1. Značkové doplnky

Kabelky, okuliare, topánky musia byť reprezentatívne. V prípade týchto vecí je lepšie urobiť jeden kvalitný nákup, než mať desiatky napodobenín. Módne doplnky dobrej kvality je polovica úspechu. 

  ako sa obliekať štýlovo a za rozumnú cenu

Smelo sa vydajte na nákupy a obdarujte sa skvelými novinkami. Vyberte si moderné letné šaty, pričom sa pridržiavajte týchto rád a povedzte o tomto aj svojim priateľkám.

zdroj:takprosto.cc

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
  Ošumelá pravda „stretávať sa podľa oblečenia“ má zdravý zmysel. To platí najmä v dnešnej dobe, kedy..." />