Ako riešiť 13 každodenných problémov pomocou škrobu. Odstraňuje nečistoty a čistí striebro jedným ťahom!

 

Ľudová znalosť škrobu je zvyčajne obmedzená na goliere a kisel. Neprávom zabudnutý, stojí v rohu skrine, a v skutočnosti sa môže stať nepostrádateľným nástrojom pre každého v domácnosti!

Tento univerzálny prostriedok má veľa príležitostí pre čistenie a udržiavanie poriadku. „Chillin.sk“ vám povie, ako používať škrob.

Použitie škrobu

Triky pre domácnosť

 1. Starostlivosť o kožené výrobky

Čistiť bundu bez chemického čistenia? Jednoduché! Mimochodom, škrob sa tiež dokáže vyrovnať s koženým čalúnením. Posypte škvrnu škrobom a vytrite vlhkou špongiou. Nechajte chvíľu pôsobiť, aby sa nečistota odstránila.

vlastnosti škrobu  

 1. Čistič zvieracej srsti

Ak vaše domáce zvieratá majú strach z vody, potom tento trik je pre vás. Posypte srsť mačky alebo psa škrobom a špeciálnou kefou ho potom vyčešte.

  

 1. Odstraňuje mačací pach

Štipka prášku ľahko odstráni nepríjemný mačací zápach z nábytku a kobercov. Pokropte škvrnu škrobom a potom ju opláchnite vodou.

ako používať škrob  

 1. Odstraňuje mastné fľaky

Chemické látky sú škodlivé pre zdravie, aby rovnako môžu pokaziť samotný produkt. Úplne bezpečný a prírodný liek odstráni škvrny z koberca a pohovky.

ako používať škrob  

 1. Čistí semišové výrobky

Zaprplali ste si kabelku zo semišu? Škrob jemne vyčistí nečistotu. Naneste ho na kabelku, počkajte a potom ho jemne odstráňte špeciálnou kefkou. Hotovo!

    použitie škrobu

 1. Pomáha pri slnečnom spálení

Keď sa spálite na pláži, potrebujete niečo, čo vám pomôže zmierniť bolesť. Zmiešajte škrob s vodou a touto zmesou potrite problémovú časť. Okamžite budete cítiť úľavu.

ako používať škrob  

 1. Osviežuje vlasy

Naneste škrob na korienky vlasov a jemne ich rozčešte. Škrob sa lepšie vyrovná s mastnosťou ako drahé kozmetické výrobky.

ako používať škrob  

 1. Bojuje s nepríjemným zápachom

Ak staré tenisky nepríjemne páchnu, škrob vám tento problém vyrieši. Nasypte produkt do topánok a nechajte pôsobiť cez noc. Zápach a špina sa cez noc stratia.

ako používať škrob  

 1. Čistí staré hračky

Špinavé plyšové hračky dostanú nový život s touto procedúrou. Vložte hračky do krabice, nasypte škrob, uzatvorte, pár krát pretrepte a nechajte pôsobiť cez noc. Ráno ich povysávajte.

ako používať škrob  

 1. Zachráni  marshmallows

Ak sa marshmallows zbil dohromady v balíčku, tak do neho nasypte štyri lyžice škrobu a zatrepte. Sladkosti sa bez problémov oddelia a chuť zostane rovnaká.

    ako používať škrob

 1. Stlmí vŕzganie podlahy

Ak vás trápi nepríjemné vŕzganie podlahy, tak na ňu nasypte škrob a pozametajte. Prášok vyplní medzery a odstráni vŕzganie.

  ako používať škrob

 1. Nezanecháva šmuhy na oknách

Štipka škrobu v čistiacom prostriedku robí divy. Tým sa uľahčí čistenie okien a budú dokonalé čisté.

  ako používať škrob

 1. Čistí striebro

Jednoducho dajte trochu škrobu do vody a vaše striebro bude žiariť ako nové.

  ako používať škrob

Verím, že tieto užitočné rady potešia aj vás a pomôžu vám v domácnosti. Vymeňte si tieto rady s priateľmi, nech aj oni sa dozvedia o výhodách škrobu.

zdroj:takprosto.cc

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
  Ľudová znalosť škrobu je zvyčajne obmedzená na goliere a kisel. Neprávom zabudnutý, stojí v rohu..." />