Chudnutie na tvári! 7 jednoduchých cvikov, ktoré odstránia druhú bradu a plné líca

Jedna z mojich priateliek bola vždy útlejšej postavy, no po tehotenstve jej ostalo pár kíl navyše. S touto situáciou sa nechcela stotožniť a tak začala športovať a zdravo sa stravovať. O mesiac neskôr boli výsledky viditeľné, no nie tak, ako si predstavovala.

Všetko kvôli jej lícam, z ktorých sa nevedela zbaviť prebytočného tuku a po dlhej práci za počítačom sa k tomu pridala aj druhá brada. Hoci sa nedostatky na postave dajú zakryť vhodným oblečením, s tvárou to je o niečo náročnejšie.

Tvárová joga

Problémy s bacuľatejšou tvárou sa môžu pomerne ľahko vyriešiť, ak viete, ako na to. A keď nemáte finančné prostriedky na drahé kozmetické zákroky, môžete sa pokúsiť napraviť túto situáciu pomocou špeciálnych cvikov.

Existuje tvárová joga, vďaka ktorej je možne upraviť, posilniť, spevniť časti tváre a zlepšiť stav každej pleti. Cviky sú skutočne užitočne a po tom, čo ich po dobu jedného mesiaca vykonávala aj moja kamarátka jej tvár začala byť chudšia a pružnejšia. Koniec koncov, všetky ženy, môžu vyzerať tak rafinovane ako Keira Knightley či Angelina Jolie.

йога для лица

Pripravili sme pre vás 7 efektívnych cvičení, ktoré vás privedú do vytúženého cieľa!

  1. Uvoľnenie čeľustí

Na vykonanie tohto cviku musíte jasne vyslovovať písmená „a“ a „o“ – 15x obe písmená, 3x denne, 3 série. Vaša čeľusť sa bude pohybovať rôznymi smermi, čo pomôže pri spaľovaní tuku z oblasti tváre, uvoľní ju a zároveň spevní. Tento cvik môžete vykonávať aj počas práce, takže nebuďte leniví a začnite na sebe pracovať už dnes.

йога для лица омоложение

  1. Rybička

Ak budete nasledujúci cvik robiť aj so svojou rodinou, ručíme vám za to, že sa zasmejete. Dajte si svoje pery do pozície uvedenej na obrázku a vydržte 5 sekúnd. Cvik opakujte viac ako 10x za sebou.

антигравитационная йога для лица

  1. Lev

Dýchajte cez nos, potom stlačte päste a napnite svaly tváre. Pri výdychu vyplazte jazyk ako najviac dokážete, oči otvorte ako najviac viete a počas toho uvoľňujte päste. Ostaňte v tejto pozícii 10 sekúnd a následne sa uvoľnite. Urobte to v 3 sériách ak chcete dosiahnuť čo najlepší výsledok. Cvik leva rozťahuje svaly a zmierňuje ich napätie.

йога асаны для лица

  1. Prekvapenie

Tento cvik priaznivo ovplyvňuje svaly na čele, čím sa vyhladzujú aj jemné vrásky. Otvorte oči naširoko a snažte sa nemrštiť svoje čelo. Počas tejto polohy s pozerajte na nejaký bod v diaľke. Vydržte 10 sekúnd a uvoľnite. Zopakujte to ešte 4x po sebe.

йога гимнастика для лица

  1. Ako Marilyn

Teraz bude stačiť, ak začnete posielať vzdušné bozky – čím väčšie, tým lepšie. Potom si pritlačte pery pomocou ukazováka a prostredníka. Obe cviky by ste mali urobiť nie menej ako 4x. Cvik tonizuje svaly pier.

йога для глаз и лица

  1. Marionetka

Jemne si vyhladzujte líniu medzi nosom a perami pomocou mierneho pozdvihnutia. A nezabúdajte sa pri tom usmievať! Následne si pevne prstami pritlačte lícne kosti a líniu medzi nosom a perami. Zdvihnite svaly, pôsobiace proti tlaku prstov. Opakujte asi 20-30x. Cvičenie pomáha znižovať obsah tuku na lícach a líniách medzi nosom a perami.

йога для лица до и после

  1. Úsmev

Vedeli ste, že aj obyčajný úsmev môže slúžiť ako cvik? Pokúste sa čo najviac usmievať a nielen že to vyrieši problém okrúhlych líc, ale aj zlepší váš deň!

йога для лица и декольте

Po dokončení všetkých cvikov si urobte prstami jemné kruhové pohyby na lícach a masírujte ich. Tým sa uvoľní bolesť a napätie po cvičení.

Problémy s plnšou tvárou môžu vyplynúť nielen z toho, že veľa jete ale aj preto, že pijete malo vody počas dňa. Ak telo nemá dostatok vody, začne jej zásoby“ukladať“ na lícach a pod očami.

Pokúste sa preto vypiť aspoň 9 pohárov vody denne. Ochránite telo pred dehydratáciou a schudnete z tváre!

zdroj:takprosto.cc

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
Jedna z mojich priateliek bola vždy útlejšej postavy, no po tehotenstve jej ostalo pár kíl navyše...." />