Dievčatko malo zomrieť rok po svojom narodení, aj napriek tomu si ju manželský pár adoptoval…

Nemožno povedať, že život rodiny Dominga a Irene Garciovych začal ružovo. Vo svojich 16 Irene otehotnela a to bolo dôvodom, prečo sa vydala. Samozrejme, manželia sa milovali, ale Irene cítila, že im niečo stále chýba. Po čase pochopila, čo to bolo…

Počas svojho života porodila synov, ktorí väčšinu času trávili so svojím otcom. Irene si vždy želala dievčatko a tak sa s manželom začala rozprávať o adopcii. Spočiatku bol muž skeptický, no po uplynutí určitého času sa rozhodol urobiť rázny krok.

Jedinou vecou, ktorá u nich rozhodovala, bolo to, že nebudú mať dieťa so zdravotnými problémami, pretože sa domnievali, že takéto riešenie by neskôr nezvládli.

Keď však uvideli dievčatko s vrodeným poškodením mozgu, kritérium odišlo do prázdna. Lekári im povedali, že nebude žiť dlhšie, ako jeden rok, no Irene a Domingo si ju na prvý pohľad zamilovali a nič ich nemohlo zastaviť.

Postupom času sa ukázalo, že prognóza lekárov bola až príliš a zbytočne pesimistická. Z dievčatka sa stala žena, ktorá ma dnes 33 rokov. Potom si obaja manželia uvedomili, že pomoc chorým deťom je ich poslaním na tejto zemi. Odvtedy pomohli 34 deťom a okrem toho si 17 z nich adoptovali.

Všetky z detí mali problémy či už so zdravím, nešťastím v rodine, drogami a podobne. Domingo a Irene im aj napriek tomu dávajú všetku silu, lásku a čo je najdôležitejšie, druhú šancu.

Irene a Domingo sú skutoční hrdinovia našej doby, aj keď sa za takých ľudí vôbec nepovažujú. Pár si zaslúži obdiv, pretože robí to, s čím by väčšina z nás nikdy nesúhlasila…

 

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
Nemožno povedať, že život rodiny Dominga a Irene Garciovych začal ružovo. Vo svojich 16 Irene otehotnela..." />