Keď sa prebudila, cítila silnú bolesť pod bradou. Teraz tento deň nazýva najlepším vo svojom živote!

Melissa Delgado Braga, malá hrdinka nášho príbehu, má len tri roky, ale len nedávno bola schopná po prvýkrát hovoriť, jesť a smiať sa bez problémov. Vec sa má tak, že krk a dolná čeľusti dievčatka boli pokryté strašným novotvarom.

Išlo o nádor, ktorý v posledných dvoch rokoch neuveriteľne narástol a dokonca ho nazvali „druhou hlavou“ – vážil 2,5 kg, čo bolo pre trojročné dieťa obrovský test!

V roku 2014 sa tým začali zaoberať brazílski lekári, ktorí určili, že sa jedná o benígny nádor. Čo je ale prekvapujúce je to, že väčšinou sa vyskytuje na srdci, no v tomto prípade sa však objavil na dolnej čeľusti.

Lekári ho nemohli odstrániť a čoskoro to začala pociťovať aj Melissa – sotva bola schopná udržať hlavu, keďže nádor sa zväčšoval a váha sa zvyšovala.

Podľa lekárov by Melissa jednoducho neprežila operáciu kvôli svojmu slabému imunitnému systému. Nebola schopná jesť, čo zapríčinilo aj jej podvýživu. Našťastie existujú sociálne siete!

Práve vďaka ním sa o probléme dozvedeli americkí plastickí chirurgovia. Jeden z najlepších špecialistov na univerzite v Lousiane súhlasil s operáciou a nezisková charitatívna organizácia zaplatila dievčatku aj rodine cestu, ubytovanie aj samotnú operáciu.

Ako sa ukázalo, Melissin myxóm bol najväčším v histórii medicíny. Pri pohľade na drobné dievčatko, aj skúsení odborníci boli šokovaní touto veľkosťou. Obrovský novotvar vyzeral skutočne ako druhá hlava!

Príbuzní Melissy vedeli, že sa jedná o riskantnú operáciu, ale zároveň vedeli aj to, že dievčatko nemalo inú možnosť. Našťastie osemhodinová operácia dopadla úspešne a teraz už môže malá Melissa konečne jesť a rozprávať. Aj napriek tomu, že sa kvôli jazvám z procedúry ešte nemôže šťastne usmievať, všetko už smeruje tou najlepšou cestou!

Príbuzní a lekári veria, že dievčatko sa už nenachádza v ohrození života a radšej ani nechcú pomyslieť na to, aký osud by ju čakal keby nebolo sociálnych sietí a pomoci dobrých ľudí…

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
Melissa Delgado Braga, malá hrdinka nášho príbehu, má len tri roky, ale len nedávno bola schopná..." />