Nerobte hneď paniku, keď vám mešká menštruácia niekoľko dní, môžu to mať za následok aj tieto príčiny

No, ja som tehotná! Mešká mi to 10 dní. Pri prehliadke u lekára sa ako prvá možnosť u každej sexuálne aktívnej ženy zvažuje tehotenstvo. Až po jeho vylúčení sa pátra po príčine vzniknutej amenorey – ako sa chýbajúcemu menzesu odborne hovorí.

Neprepadajte panike!

 1. Stres
 2. Veľký stres – príčiny mnohých chorôb. Zmena zamestnania alebo sťahovanie, cestovanie do inej krajiny, strata milovaného človeka môže viesť k vážnym narušeniam v tele, a zlyhania cyklu vrátane. Najmä preto, že nástup kritických dní je upravený nielen na pohlavné orgány, ale aj nervový systém. Vzhľadom k silnej turbulencii menštruácie môže úplne vymiznúť po dobu niekoľkých rokov, sú také prípady!
 3. Intenzívne cvičenie
  intenzívne cvičenie môže viesť nielen k výraznému skráteniu doby trvania menštruácie, a dokonca aj k ich úplné zastaviť.
 4. Prechladnutie alebo chrípka
  Akákoľvek zmena v postavení orgánu, ktorý vedie k narušeniu v mnohých systémov. Vaše telo trávi veľa energie na boj s infekciou a mohlo by narobiť „menšie“ problémy.
 5. Diéta
  Chcete schudnúť rýchlo na významnú udalosť a našli ste super-rýchlu diétu? Pripravte sa na porušenie hormonálnej zmeny. Rýchle chudnutie nerobí zdravú vec pre vaše telo! Radšej jedzte vyváženú stravu a zapojte do toho mierne cvičenia, aby nedošlo k vytvoreniu stresu pre telo.
 6. antikoncepčné pilulky a ďalšie lieky
  Antikoncepcia, keď je zle nastavená taktiež môže narušiť menštruačný cyklus. V tom treba lieky vymeniť alebo vylúčiť.
 7. Nerovnováha pohlavných hormónov
  Keď telo vytvára hormóny vo veľkom množstve, môže sa jednať o cysty na vaječníkoch, nedostatok ovulácie a menštruácia dochádza oneskorene …
 8. Problémy s štítnej žľazy
  Štítna žľaza reguluje látkovú výmenu a hladinu niektorých hormónov. Hyperaktivita štítnej žľazy alebo hypotyreóza, môže spôsobiť oneskorenú menštruáciu. Za normálnych okolností, po ošetrení cyklu sa vracia do normálu.

Neodkladajte výlet k lekárovi, ak sa objaví dlhé obdobia bez zjavného dôvodu alebo neprirodzený tok,  sprevádzaný silným krvácaním, horúčkou, nevoľnosť alebo vracanie … Starajte sa o svoje zdravie!

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
No, ja som tehotná! Mešká mi to 10 dní. Pri prehliadke u lekára sa ako prvá..." />