Rodina z Pennsylvánie sa musela presťahovať do nového domu…to, čo sa stalo potom naháňa hrôzu

Sťahovanie predstavuje pre človeka obrovský stres a najmä vtedy, ak je to nútené. To sa stalo aj rodine, o ktorej bude nasledujúci článok. Nikto by si však nepomyslel, že to, čo ich čaká potom, bude omnoho horšie…

V roku 1972 zasiahol severovýchod Pennsylvánie hurikán Agnes. V dôsledku rabovania a zničeného domu bola rodina nútená opustiť ich rodné mesto. O rok neskôr si kúpili dom vo West Pittson a ich život sa začal napĺňať rôznymi podivnosťami.

Písal sa rok 1974, keď sa v dome začali diať divné veci: z ničoho nič im zhorel televízor a na koberci sa objavila nezvyčajná škvrna. Z potrubia unikala zapáchajúca kvapalina aj napriek tomu, že bolo niekoľkokrát opravované.

O niečo neskôr bola celá namaľovaná stena v kúpeľni poškriabaná, ako keby po nej skákali mačky so svojimi ostrými pazúrmi. Rodina si teda začala myslieť, že v ich dome žijú duchovia. Čo iné im však malo napadnúť, ak WC začalo samo splachovať, skrinky sa otvárali bez ľudského pričinenia aj spolu s dvermi a stoličky sa samé začali striasť.

Toto všetko trvalo 11 rokov. Rodina to nijako neriešila až do roku 1985…

V ich dome bol vždy chladnejší vzduch. Deti opakovane tvrdili, že počujú hlasy rodičov aj vtedy, keď neboli doma. Jedného dňa sa v dome objavila tmavá postava, ktorá prišla priamo zo steny a týmto spôsobom zmizla cez ďalšie izby.

Z nejakého dôvodu boli duchovia skutočne nahnevaní. V dome bolo neustále počuť zvuky škrabania, kroky z podkrovia a prízraky behajúcich psoch po schodoch.

O rok neskôr sa Janet Smurl dozvedela o démonickom výskume rodiny Warrenovych, ktorú aj potom požiadala o pomoc. Ed a Lorraine Warrenovci si na pomoc privolali aj senzibilku Rosemary Frou. Spoločne zistili, že okrem rodiny tam žijú aj štyria duchovia, z ktorých traja sú celkom obyčajní, no štvrtý predstavoval zlého démona, s ktorým sa len ťažko bojuje.

Warrenovci začali v dome praktizovať sériu rituálov: čítanie modlitieb, pokvapkanie všetkého svätenou vodou a púšťanie náboženských piesní…démon reagoval trasením zrkadiel, skriniek a zásuviek.

O niečo neskôr sa hlava rodiny, Jack Smurl, rozrozprával o hroznom príbehu, ako sa stal obeťou sexuálneho násilia tejto mory, ktorá sa pred ním objavila s tvárou starej ženy a telom mladého sexy dievčaťa. Aj jeho manželka Janet priznala, že bola sexuálne napadnutá neurčitou humanoidnou postavou.

Rodina opakovane žiadala o pomoc cirkev. Predstavitelia rímskokatolíckej diecézy v meste Scranton po konzultácii s vyšším vedením uviedli, že zásah cirkvi do záležitostí rodiny Smurlovcov je nemožná.

Aj keď sa im tam podarilo privolať kňaza, jeho rituály iba rozhnevali bytosti prebývajúce v dome. Hovorilo sa, že ich démon prenasledoval aj na ich dovolenke v Pocono Mountains a znásilnil Jacka.

Rodina sa objavila aj v televíznom programe, kde doslova po odvysielaní sa démon pomstil tým, že Jacka opäť znásilnil a Janet sa doslova zdvihla zo zeme a hodila sa do steny.

V dôsledku toho sa rozhodli o svojej situácii povedať aj verejnosti. Po rozhovore v niekoľkých novinách bol dom obklopený davmi novinárov a divákov, ktorí sa chceli presvedčiť o pravdivosti ich tvrdení.

Prišli dokonca aj zástupcovia nadprirodzených výskumných výborov, ale obe rodiny im zakázali prehliadku domu. Uviedli, že výbory sú vopred presvedčené o tom, že to, čo sa okolo nich deje, je klamstvo a preto im neveria.

V dôsledku toho Paul Kurtz, predseda výboru, povedal, že niektoré udalosti, ktoré sa dejú v dome, vám môžu poskytnúť logické vysvetlenie: halucinácie hlavy rodiny (Jacka), porucha kanalizácie a detské žartíky.

Pochybnosti skeptikov posilnil Ed Warren, keď na jednej z tlačových konferencií vyhlásil, že v dome sú zaznamenané zvláštne zvuky. Po žiadosti o reprodukciu záznamu sa však odvolal na skutočnosť, že už bol odoslaný zástupcom niektorého z televíznych kanálov, ktorého meno si nepamätal.

Po nejakom čase sa v dome objavila čierna postava, ktorá sa snažila zmocniť sa Jacka. Podľa neho sa násilnosti, nepríjemné vône a hlasné zvuky vracali s jej obnovenou silou. Skeptikov zaujímalo, prečo sa z domu neodsťahovali a dobrovoľne zažívali okamihy hrôzy. Na túto otázku odpovedali, že ich duchovia prenasledujú všade kam idú.

Najzaujímavejšou vecou v tomto príbehu je, že všetko prestalo po tom, čo svet uvidel knihu popisujúcu utrpenie rodiny Smurlovcov. Potom sa presťahovali  do blízkeho mesta a v roku 1991 bol natočený film „Haunted“, v ktorom bol vyrozprávaný celý príbeh. Bolo tam uvedené, že ich duchovia prenasledovali až dovtedy, kým ich nenavštívil cirkvou schválený exorcista a ukončil ich horor.

Nechávame vám príležitosť rozhodnúť sa, na ktorú stranu by ste sa priklonili vy. Myslíte si, že ich príbeh je naozaj pravdivý a duchovia zmizli po vystrašení z publicity alebo sa podnikavá rodina rozhodla zarobiť peniaze zo zlyhania kanalizácie vo svojom dome?

 

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
Sťahovanie predstavuje pre človeka obrovský stres a najmä vtedy, ak je to nútené. To sa stalo..." />