7 rád, ktoré vás uchránia pred útokom besného psa. Zapamätajte si ich raz a navždy

Na uliciach môžeme stretnúť množstvo túlavých psov. Najviac ich býva pri trhoch, obchodoch s potravinami a v obytných oblastiach. Samozrejme, samotné zvieratá nenesú viny, za to že ich opustil ich pôvodný majiteľ a ponechal ich svojmu osudu. Ale títo psy sú veľmi nebezpečné pre okoloidúcich, pretože sú veľmi nahnevané, prenášajú množstvo infekcií a často sú nakazené besnotou.

Redakcia „Chillin.sk“ vám povie, aké stanovisko je potrebné zaujať, ak ste v blízkosti svorky túlavých psov a niektoré z nich chcú zaútočiť na vás. Tu je dôležité, nenechať sa zmiasť a uštedriť takú lekciu, že si ten pes nabudúce rozmyslí či ešte bude ceriť na vás zuby.

ak psy napadli

Napadnutie psom

  1. Sebadôvera

Ako každé iné zviera, aj psy cítia bezmocnosť a strach. Pokúste sa dať dohromady a nemyslíte na nič ak pes prichádza k vám s agresívnymi úmyslami. Pozerajte mu pozorne do očí a zakričte „fuj!“, „vypadni!“ – slová musia byť krátke a hlasné.

Ale všetko vyššie povedané sa ruší, ak pes je napadnutý besnotou. Je lepšie zostať tak ďaleko, ako je to len možné, a ak sa nachádza blízko vás, tak pomaly a bez náhlych pohybov odíďte preč, pohľadom kontrolujte psa.

ak psy napadli

  1. Zastierací manéver

V prípade, že pes má agresívny postoj a beží k vám, pokúste sa zviera rozptýliť časťou oblečenia, obetujte svoju obľúbenú bundu alebo tašku: je to lepšie ako ležať dlho v nemocnici. A čo je ešte horšie, mať traumu na celý život.

ak psy napadli

  1. Nevšímajte si štekania

Chybou mnohých ľudí je, že keď počujú štekanie tak sa rýchlo obrátia a utekajú. Pamätajte si: ak sa pes rozhodol na vás zaútočiť, tak nebude štekať. Maximálne také slabé zavrčanie. Pes, ktorý šteká, tak sa snaží vyhnať cudzinca zo svojho teritória.

Neotáčajte sa k psovi chrbtom ani bokom. Tým psy ubezpečíte, že sa ho bojíte a urýchlite jeho výpad na vás.

ako sa správať, ak pes napadol

  1. Zamerajte sa na hrdlo

Ak vás pes začal napádať, tak nájdite v chrbte oporu, aby ste sa udržali nohami na zemi. Vyzlečte si bundu, alebo tašku a držte ju pred sebou. Zviera schytí predmet inštinktívne a začne ňou trhať. Nestrácajte čas a kopnite zviera do hrdla.

  ako sa správať, ak pes napadol

  1. Obetujte ruky

Pes vás môže napadnúť kedykoľvek a nie vždy bude pred vami objekt, ktorý budete môcť použiť na obranu. Budete sa musieť snažiť minimalizovať útoky: postavte sa pred psa a vystavte pred seba ruky. Keď vybehne na vás, podajte mu ruku.

Pes bude reagovať na pohyb a uchopí vašu ruku. V ideálnom prípade je nutné zraziť psa na zem a odkopnúť ho nohou. Je potrebné snažiť sa, aby pes dostal strach a pustil vašu ruku.

  ako sa správať, ak pes napadol

  1. Svorka

Najhroznejšie vec čaká na toho, kto sa stretne so svorkou psov. Tu nemôžete strácať čas, ale krik vám tiež nepomôže. Taktiež vám nepomôže chrániť sa pred vodcom svorky – väčšinou sa jedná o najväčšieho a najsilnejšieho psa. Všetko, čo robí on, robia aj ostatné psy: štekajú, útočia, hryzú. Bite toho, kto sa snaží uhryznúť vás ako prvý, alebo si vyberte toho najslabšieho. Stačí dobrý kopanec a celá svorka utečie s jačaním.

ako sa správať, ak pes napadol

  1. Predmety ochrany

V ideálnom prípade je mať pri sebe plynovú bombičku alebo paralyzér. Ale ak chcete pustiť von dieťa a viete, že po sídlisku sa túla pes, tak mu namiesto plynovej bombičky dajte lak na vlasy.

Ale ak sa vo vreckách nič nenachádza a ani na blízku nie je žiadny kameň, tak si kľaknite a tvárte sa, že beriete niečo zo zeme. Pes inštinktívne vycíti nebezpečenstvo  a máte tak šancu, že sám odíde.

Zapamätajte si tieto rady, nikdy neviete, kedy budete v nebezpečenstve. A nezabudnite tieto rady zdieľať so svojimi priateľmi na sociálnych sieťach.

zdroj:takprosto.cc

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
Na uliciach môžeme stretnúť množstvo túlavých psov. Najviac ich býva pri trhoch, obchodoch s potravinami a v obytných oblastiach...." />