Bez hanby: 7 typov ženského orgazmu, o ktorých by ste mali vedieť!

Nech už je spoločnosť akokoľvek liberálna, vždy sa v nej nachádza opona, za ktorou existuje téma sexuálnosti. Mnoho ľudí radšej o tom mlčí dokonca aj pri tých, s ktorými zdieľajú jednu posteľ. Dnes si vezmeme na mušku ženský orgazmus. Povráva sa, že 30% žien ho ešte počas života nikdy nezažilo, no v skutočnosti je príjemný, zdravý a nevyhnutný pre šťastný vzťah.

виды женского оргазма

Sexuológovia tvrdia, že ľudia by si mali rozširovať obzory aj v tomto smere, pretože kvalitný sex tvorí 50% úspechu vo vzťahu. Prezradíme vám niekoľko typov orgazmov, ktorým by ste mali otvoriť pomyselné dvere do sveta rozkoše.

  1. Klitorisový

Najjednoduchší spôsob na dosiahnutie orgazmu. Avšak, aj tu sa môžu vyskytnúť problémy, ak muži nevedia, ako sa stimuluje klitoris (v prípade že ho nájdu). Vo všeobecnosti platí, že na prvom mieste k najrýchlejšiemu orgazmu vedie dotyk jazykom, druhé miesto predstavuje masáž a posledné miesto je obsadené klasickým sexom.

Pocit pri klitorisovom orgazme je lokálny a netrvá dlho, no dokáže byť hlboký – začína pri vzrušení vagíny. Mnoho žien si ho mýli s vaginálnym orgazmom, no to je úplne niečo iné.

виды женского оргазма

  1. Vaginálny

Tento druh orgazmu je najužitočnejší pre ženské telo, pretože zlepšuje fungovanie celého endokrinného systému a zároveň normalizuje hormóny. Okrem toho, žena pocíti dlhý príjemný orgazmus, ktorý sa roztrúsi do celého tela. Zasiahne tak erotogénne zóny umiestnené v pošve.

Mnoho žien ho nepociťuje kvôli fyziologickým zvláštnostiam, ale v 90% prípadov je príčinou psychologický faktor. Niektoré ho zažijú po narodení dieťaťa, pretože dochádza k zmene nervového tkaniva a žena môže skutočne prežiť tento druh orgazmu, ktorý má tiež niekoľko druhov.

Môže k nemu dôjsť stimuláciou bodu G, ktorý je 2-3 cm pred vstupom do vagíny. Muži sú občas sklamaní, ak ho nevedia nájsť. U mnohých žien sa nachádza v režime spánku a na jeho prebudenie sa musí stimulovať keď je žena vzrušená alebo zažíva klitorálny orgazmus.

виды женского оргазма

Vaginálny orgazmus je dosiahnuteľný aj stimuláciou bodu A, ktorý sa nachádza na hornom oblúku kŕčka maternice. Nie, nenachádza sa tam žiadna vypuklina, jedná sa o malú oblasť s mnohými nervovými zakončeniami. Na to, aby ste tento bod stimulovali, jemne ho pritlačte palcom a ľahkými kĺzavými pohybmi masírujte.

Existuje ešte jedno miesto, o ktorom málokto počul. Je umiestnené súmerne s bodom A – na druhej strane kŕčka maternice, konkrétne spodná strana oblúka. Najlepšiu stimuláciu zažíva pri análnom sexe, pretože vtedy je tlak na neho najväčší. Tento orgazmus má podľa mnohých žien uvoľňujúci účinok.

как достичь оргазма

Pod vplyvom jedného z týchto bodov nastane vyvrcholenie vzrušenia a žena dosiahne orgazmus. Ak sa stimulujú všetky tri body, vzrušenie narastá a žena si želá pokračovať v sexe. V tomto prípade tak môže dosiahnuť aj niekoľko orgazmov po sebe.

 

  1. Prúd alebo striekanie

Ide o unikátny druh ženského orgazmu, ktorý je najsilnejší a najpríjemnejší. Ľudia majú mnoho mylných predstáv o pôvode tohto orgazmu. Striekanie je taktiež spojené so špeciálnou technikou stimulácie bodu G, presnejšie žliaz v močovej trubici ženy. Pri vzrušení začnú žľazy produkovať tekutinu a napučiavať. Počas istého stupňa vzrušenia sa začnú žľazy sťahovať a vylučovať kvapalinu. Táto tekutine strieka von z malých otvorov umiestnených na oboch stranách močovej trubice. Nejedná sa teda o močenie, ale o orgazmus!

  1. Análny orgazmus

Análny zvierač má mnoho nervových zakončení a jeho stimulácia dokáže žene dopriať požadovanú dávku uspokojenia. Análny orgazmus prináša potešenie len vtedy, ak sa stimuluje bod, o ktorom sme sa už vyššie zmienili pri vaginálnom orgazme.

  1. Hrudníkový orgazmus

Stimuláciou ženských bradaviek sa začne sťahovať maternica – tieto časti tela sú vzájomne dobre prepojené. Príjemný pocit nám zabezpečuje hormón menom oxytocín, ktorý začne byť aktívny pri stimulácii týchto oblastí. Zaujímavé je, že práve oxytocín je hormónom lásky, dôvery a vášne. Bozkávaním prsníkov tak muž svojej žene prejavuje všetky tieto city.

как достичь оргазма

  1. Orgazmus pri športe

Sú ženy, ktoré môžu zažiť orgazmus aj pri športe, najmä ak ide o cviky so zameraním sa na svaly brucha, bokov, zadku a dolnej časti chrbta. Môže sa dostaviť v podvečer kritických dní alebo na 5.-6. deň cyklu. Drepy a stláčanie dolných svalov dodáva žene pocit, ktorý jej nevie privodiť žiaden muž.

Nemyslíte si však, že požadovaný orgazmus sa dostaví už počas prvého tréningu. Takéto pocity väčšinou zažívajú ženy s pevnými svalmi, ktoré nemajú problém so svojou sexualitou, čo celkovo predstavuje asi 7% žien. Ďalší dôvod, prečo navštevovať posilňovňu.

как достичь оргазма

Je dokázané, že muži dosahujú orgazmus omnoho ľahšie ako ženy. Ich nálada a výkon v posteli sú úzko prepojené s emocionálnym stavom. Naštartujte teda svoje sebavedomie a naučte sa relaxovať. Taktiež sa nebojte porozprávať sa s vaším partnerom o vašich túžbach a preferenciách.

zdroj:takprosto.cc