Prečo Caesar Milan nikdy nekričí na svoje psy? Zistite, čo odporúča expert na psov!

Caesara Milana asi nemusíme nikomu predstavovať. Pochádza z Mexika a preslávil sa vďaka relácii „Zaklínač psov“. Nie všetci odborníci s jeho radami súhlasia, ale musíme uznať, že tento muž má neuveriteľný dar. V čom spočíva jeho metóda?

„Cvičenie, disciplína a emócie“

Psy musia byť po celú dobu zaneprázdnení, aby nedostali každú chvíľu „dobrý nápad“ a neničili vám napríklad nábytok atď. Musia preto mať konkrétne ciele, ktoré formujú ich disciplínu a …

SOURCE: SOURCE

 

Musia za odmenu dostať lásku svojho majiteľa, keď sa správajú tak, ako to od nich očakáva. Psa najviac motivujú maškrty a pochvaly. Reč je o pozitívne orientovanej motivácii k disciplíne.

Caesar ale navrhuje aj tzv. Pozitívny trest.

SOURCE: SOURCE

Pozitívne trest nastane, keď psíkovi znechutíte nejakú činnosť. Napríklad keď neustále hryzie nohy od stola, postriekajte ich nepríjemne páchnucim sprejom, aby sa psík k nábytku už nepriblížil.

Existuje ale aj negatívny trest, ktorý spočíva v odobratí niečoho, čo má psík rád – napríklad misku s jedlom. Pokiaľ je pes nahnevaný a chová sa agresívne, jedlo mu majiteľ podá až vtedy, keď už bude pokojný.

SOURCE: SOURCE

 

Nakoniec Caesar uvádza aj negatívne zosilnenie. Napríklad ak váš pes neustále šteká na veveričky, vyhýbajte sa miestam, kde ich môžete stretnúť. Pozornosť psa pokojne nastavte na niečo iné a podporujte jeho pokojné správanie.

Ako vám ide starostlivosti o psa?

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
Caesara Milana asi nemusíme nikomu predstavovať. Pochádza z Mexika a preslávil sa vďaka relácii „Zaklínač psov“...." />