Rozhodli ste sa vyhodiť váš koberec? Nerobte to! Takto ho vyčistíte a bude ako nový

Koberce na zemi potešia naše oko, tlmia zvuky a zohrievajú zem, po ktorej chodíme. Bohužiaľ, skôr alebo neskôr nastane chvíľa, kedy sa musí vyčistiť. Nemusíte ho však okamžite odniesť do čistiarne. Čistenie kobercov s domácimi produktmi tiež nie je na škodu a ušetríte nielen čias ale aj peniaze.

дети на ковре

Čo potrebujete?

 • 10 ml Vanišu
 • 100 ml vody
 • Hubku
 • Kefa
 • Vysávač

Postup

 1. Pred čistením koberca po ňom dôkladne prejdite vysávačom. Ak to neurobíte, výsledkom môže byť, že sa na ňom objavia šmuhy prachu.

уборка пылесосом

 1. Vaniš si zrieďte s teplou vodou. Výsledný roztok si dôkladne vypracujte do peny, keďže práve tá sa používa na čistenie koberca.

пена

 1. Vezmite si hubku alebo kefu a rovnomerne naneste penu na problémové miesta. Prílišné navlhčovanie koberca nie je nutné, pretože to môže viesť k jeho zmršteniu.

чистка ковра

 1. Penu vtierajte krúživými pohybmi. Pri tvrdohlavých škvrnách na koberec vylejte trochu Vanišu z vrchnáčiku a nechajte pár minút pôsobiť, aby prostriedok lepšie prenikol do nečistôt.

оттирание пятен

 1. Keď bude koberec vyčistený, nechajte ho vyschnúť. Bude lepšie, ak po ňom nebudete prechádzať a nebudete s ním v tej istej miestnosti. Miesto, kde sa koberec nachádza, by mala byť dôkladne vetraná.

уборка

 1. Nakoniec koberec povysávajte, aby ste z neho odstránili zvyšky čistiaceho prostriedku.

Лебовски на ковре

Podeľte sa o tieto informácie aj s vašmi priateľmi!

zdroj:chillin.sk

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
Koberce na zemi potešia naše oko, tlmia zvuky a zohrievajú zem, po ktorej chodíme. Bohužiaľ, skôr..." />