Vedeli ste, že babky v kostole to robia bez premýšľania? Úžasné…

Často keď prichádzame do kostola vidíme babky ako sa modlia, ale nie jednoducho po stojačky, oni kľačia a čelo si bijú o zem. Ako mladým ľuďom sa nám takýto obraz môže zdať mätúci, veď modliť sa dá aj po stojačky…

Ale nie každý vie, že čelobitie je jeden z najobľúbenejších spôsobov duchovného osvietenia, ktorý praktikujú mnohí vo všetkým náboženstvách.

ako Stretch

Niektorí ľudia podceňujú potenciál tejto techniky na seba-zdokonalenie. Budhisti napríklad veria, že táto poloha nám pomáha zbaviť sa pretvárky a pýchy.

Človek tým získava dar úcty a rešpektu. Podľa mníchov sú práve pýcha a arogancia hlavnou prekážkou na ceste k duchovnému osvieteniu.

Preto je prvá vec, čo by mal človek, ktorý sa vydal po ceste duchovna, mať – tvrdé odhodlanie vykoreniť pýchu.

  ako Stretch

Ako zostať mladým

Metóda budhistických mníchov je efektívna aj pre fyzické zdravie. Časté čelobitie zrýchľuje prietok krvi hlavne vo veľkom krvnom obehu.

Špeciálne je táto technika účinná pre pokožku tváre. Mnohé ženy, ktoré praktizovali čelobitie po dlhší čas si všimli, že po čase sa ich pokožke vrátila pevnosť a akoby zázrakom im zmizli malé nedokonalosti.

ako Stretch  

V tomto videu si môžete pozrieť detailné prevedenie cviku „čelobitie“.

Každá séria cvičení by sa mala opakovať aspoň 15 ráz. Musíme si však aj uvedomiť, že jedno poklonenie naplnené láskou a súcitom zaváži oveľa viac ako 100 nedbalých opakovaní!

Počas opakovaní sa snažte preciťovať radosť a spokojnosť.

Kvôli tomu sa pokúste urobiť trojitú poklonu: telo, reč (môžete povedať modlitbu), a myseľ.

Prajeme vám radosť a pokoj v duši! Nezabudnite sa s týmito informáciami podeliť s priateľmi.

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
Často keď prichádzame do kostola vidíme babky ako sa modlia, ale nie jednoducho po stojačky, oni..." />