5 vecí, ktorých by ste sa mali okamžite zbaviť ešte pred Novým rokom!

Každý z nás si na Silvestra často dáva sľub, že Nový rok začnú produktívnejšie ako ten predchádzajúci alebo inak povedané nový život od nuly. Navrhujeme teda začať prípravu na tento obľúbený deň v roku už dnes.

Najlepšou vecou, ktorú teraz môžete urobiť, je zbaviť sa tých vecí, ktorých ste sa nedotkli celý rok. Samozrejme, maličkosti z detstva si môžete ponechať, ale nie v obrovských škatuliach, ktoré len zaberajú miesto a vytvárajú neporiadok…

ненужный хлам в доме

 

Vyskúšajte to takto!

  1. Polámané veci

Ak ešte stále niekde skladujete rozbité riady, spotrebiče či peňaženky staré 10 rokov a viac, mali by ste sa toho zbaviť čo najskôr. Takéto zbytočnosti nielen že zaberajú váš drahocenný priestor, ale sú aj silným magnetom pre zlú energiu. Vyhoďte to, čo už nepotrebujete a začnite premýšľať o niečom lepšom do nového roku.

ненужный хлам в доме

  1. Zbierky časopisov

Kto z nás, keď ešte nebol internet, neodoberal rôzne magazíny a časopisy? Mnohé z nich sa ešte povaľujú na toalete  a kade-tade po byte, no úprimne, ako často si ich ešte niekedy pozeráte? Okrem toho, že sú zbytočné, taktiež predstavujú pôsobisko hromadiaceho sa prachu a mnohých iných vecí. Ak sa teda chcete pozerať na zaujímavé obrázky, bude lepšie, ak si to vyhľadáte na internete.

ненужный хлам в доме

  1. Staré uteráky a plachty

Teraz bude mnoho žien kričať jedným hlasom: „Prečo vyhadzovať roztrhanú plachtu, keď sa z nej dá vyrobiť veľa handier!“ To by sme už mohli rovno chodiť v zašívaných punčocháčoch ako v 90. Rokoch.

Preto, ak vám je starej posteľnej bielizni ľúto, vezmite a dajte ju svojej svokre alebo babičke, ktoré z nich niečo užitočné vyrobia.

ненужный хлам в доме

  1. Veci, ktoré vás rozčuľujú

Doma máme niekedy aj to, čo nás privádza do zúrivosti, no nikto to nevezme a nevyhodí: veď túto pokladničku mi podarovala babička a tento starý servis máme ešte od svadby. Po niekoľkých rokov podobných vecí pribúda a človek nevie čo robiť. Ak máte pocit, že vám už neprinášajú radosť, pokúste sa ich predať na internete a uvidíte, že niekto iný si v tom nájde to, čo práve potrebuje.

ненужный хлам в доме

  1. Veci z určitých životných etáp

Mnohí z nás si ešte stále uchovávajú staré učebnice, zošity, či iné veci z čias školy. Je už len na vás, ktoré veci by sa vám v súčasnej dobi mohli ešte zísť a ktorých by ste sa mali už nadobro zbaviť.

ненужный хлам в доме

Osloboďte seba a váš priestor od nepotrebných vecí už dnes!

zdroj:takprosto.cc

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
Každý z nás si na Silvestra často dáva sľub, že Nový rok začnú produktívnejšie ako ten..." />