90% populácie s nedostatočnou telesnou hmotnosťou trpí cervikálnou osteochondrózou … Zastavte tento bludný kruh!

Len málokto vie a verí, že krčná osteochondróza dokáže byť omnoho nebezpečnejšia ako rakovina. Mnohí pacienti tvrdia, že je lepšie krk „napraviť“, ako trpieť hypertenziou celý život a obávať sa náhleho infarktu či mozgovej príhody.

ходьба для быстрого похудения

Fyzioterapeuti sú presvedčení, že krčná osteochondróza je hlavnou príčinou hypertenzie a u 5% prípadov je choroba následkom nádorov nadobličiek, štítnej žľazy a patológie obličiek.

Faktom je, že s vekom majú krčné stavce schopnosť posúvať sa a zovrieť cievy, ktoré vyživujú mozog. Práve ten v dôsledku nedostatku kyslíka sa do srdca odošle signál pumpovať krv s vyššou frekvenciou.

ходьба для быстрого похудения

Ak má človek slabé srdce, mozog prevezme kontrolu nad krvnými cievami a kapilárami a nariadi im, aby sa čo najviac stiahli. V prípade, že kapiláry sú oslabené, mozog zaťažuje obličky a zakazuje im odstraňovať vodu z tela. Všetko kvôli tomu, aby sa v systéme udržoval určitý tlak.

Výsledkom je zmena zloženia krvi a zvyšovanie množstva cukru, pretože mozog potrebuje zvýšenú výživu. Keď sa totiž vyplytvajú rezervy, prichádza mŕtvica. Dá sa tomu vyhnúť, ak sa krčná cieva v oblasti stavcov stlačí.

ходьба для быстрого похудения

Príčina zovretia krvných ciev je dosť nezvyčajná, sa často stáva nervovým šokom. Nastáva kŕč vo svaloch krku a v hrudnej oblasti. Z tohto dôvodu dochádza k narušeniu krvného obehu a funkcii medziobratlového disku – stavce sú nestabilné a stláčajú cievy.

Hlavným vinníkom všetkých problémov je prvý stavec, ktorý čelí maximálnemu zaťaženiu. Existuje však špeciálne cvičenie, ktoré by v prípade potreby malo byť doplnené o správnu stravu a školenie s použitím rehabilitačných pomôcok. Cvičenie sa môže vykonávať doma, ale aj po mesiaci nepocítite výraznú úľavu mali by ste navštíviť lekára. Problémom môže byť, že vás stavec alebo cieva sa nachádza v nezvyčajnej polohe.

zdroj:takprosto.cc

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
Len málokto vie a verí, že krčná osteochondróza dokáže byť omnoho nebezpečnejšia ako rakovina. Mnohí pacienti..." />