Ak neviete, ako hýčkať svojich blízkych, tak im určite pripravte túto čokoládovú zmrzlinu

Kto z nás v detstve nemal rád taký dezert, ako je zmrzlina? Pričom naši ľudia nie sú proti, aby sa jedlo ako počas horúcich letných dní, tak aj v zimnom období – pretože táto pochúťka je veľmi populárna. A prastarý spor, ktorá zmrzlina je lepšia, či čokoládová, alebo biela, bol taký dôležitý, ako spor, či je lepšia Coca-cola alebo Pepsi-cola.

Nie je žiadnym tajomstvom, že chuť zmrzliny nie je vždy rovnaká, a to kvôli emulgátorom, konzervačným látkam, stabilizátorom a farbivám, bez ktorých nie je možná produkcia. Ak ešte z detstva milujete čokoládovú zmrzlinu a nechcete zaplatiť v supermarkete za produkt, v ktorom sa nachádza celá Mendelejevova tabuľka, tento článok je práve pre vás.

Ponúkame vám jednoduchý recept na čokoládovú zmrzlinu, ktorú si ľahko urobíte doma vlastnými rukami. Vyskúšajte, nebuďte lenivá a pripravte si ju práve teraz. Pamätajte: musíte ju hneď zjesť, pretože ľad sa rýchlo topí, veď neobsahuje žiadne škodlivé konzervačné látky.

Ako pripraviť zmrzlinu

Ingrediencie

2 poháre mlieka

400 g cukru

100 g čokolády

6 vaječných žĺtkov

3 poháre smotany (30- 35%)

Príprava

  1. Zmiešajte mlieko, cukor a žĺtky, dajte ich do vodného kúpeľa.
  2.  Polámte čokoládu, alebo ju postrúhajte a pridajte do zmesi.
  3. Miešajte zmes, kým nezhustne, potom ju odstavte a nechajte ju trochu ochladnúť.
  4. Dôkladne vymiešajte smotany, aby bola pevná pena.
  5. Pridajte ju k ostatným ingredienciám, postavte na stredný oheň a varte, premiešavajte. Pamätajte si: zmes nesmie vrieť, v opačnom prípade sa žĺtok zrazí!
  6. Ochladnutú zmes rozdeľte do formičiek a vložte do mrazničky na dve-tri hodiny.

  čokoládová zmrzlina

Ako vidíte, aj vy si môžete doma pripraviť vlastnú čokoládovú zmrzlinu a nestojí ani veľa úsilia. Mimochodom, zmrzlinu si môžete ozdobiť čerstvým ovocím, kandizovaným ovocím, orechmi, kúskami sladkostí, a pre špeciálneho labužníka – mätou, alebo inými bylinkami. Chutné, ako v detstve!  

Podeľte sa s priateľmi o tento zázračný recept na zmrzlinu, veď aj oni milujú čokoládovú zmrzlinu tak ako vy!

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
Kto z nás v detstve nemal rád taký dezert, ako je zmrzlina? Pričom naši ľudia nie sú proti,..." />