Dievčatko napísalo v škole domácu úlohu o babičke. Jej slová vás chytia za srdce a niečo vám prezradia

Kto je to babička?  Moderná babička – to je pestúnka, gazdinka, je zdroj nekonečného rozmaznávania a darčekov pre vnúčatá. A čo je najdôležitejšie – symbol múdrosti, lásky a zhovievavosti. Stráca babička svoju cenu, keď je chorá alebo žije ďaleko? Nie! Koniec koncov, deti sa pozerajú na svet bez stereotypov a komplexov a prijímajú okolie nie s mysľou, ale s čistým a otvoreným srdcom.

сочинение про бабушку

Rozhodli sme sa s vami podeliť o domácu úlohu, ktorú o svojej babičke napísala jej milovaná vnučka…

„Babička je žena, ktorá nemá vlastné deti. Miluje dievčatká a chlapčekov, ktorí sú deťmi iných ľudí. Starý otec je tiež babičkou, len mužom. Chodí na prechádzku s chlapcami, kde sa rozprávajú o rybolove a iných veciach.

сочинение про добрую бабушку

Babičky nemusia robiť nič, chodia len na návštevy. Sú staré, a preto nemôžu behať a  veľa skákať, ale môžu nás vziať na veľtrh a mali by mať veľa peňazí, aby nás mohli vziať na kolotoče.

Ak s nami idú na prechádzku, zastavíme sa, aby sme sa pozreli na rôzne vecí, napríklad na krásne listy alebo na húseniciach. Nikdy nehovoria: „Poďme rýchlejšie.“ Majú na očiach okuliare a môžu si vyberať zuby.

сочинение про любимую бабушку

Babičky nemusia byť veľmi chytré, mali by len odpovedať na tieto otázky: „Prečo psy naháňajú mačky?“, „Kde má červík hlavu?“. Keď nám čítajú knihy, nič im nechýba a nehovoria, že sme si už túto rozprávku prečítali.

Všetci by mali mať babičky, pretože sú to jediní dospelí, ktorí majú voľný čas na deti.“

лучшее сочинение про бабушку

Na to, aby sa dieťa rozvíjalo v harmónii, musí vedieť pochopiť, že svet okolo je priateľský a rodina je miestom lásky a pokoja. Čím súdržnejší a starostlivejší príbuzní obklopujú dieťa, tým šťastnejšie sa bude cítiť.

zdroj:takprosto.cc

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
Kto je to babička?  Moderná babička – to je pestúnka, gazdinka, je zdroj nekonečného rozmaznávania a..." />