Jesenné obdobie bude teplejšie ako leto počas „posledných 60 rokov“! Na Slovensku bude krásne počasie

Jeseň bude teplá a vlhká!

Britskí meteorológovia predpovedajú teplú jesennú sezónu. Po chladnom septembri sa má všetko zmeniť, pričom predpovedajú počasie teplejšie ako počas letných mesiacov.

Optimistická predpoveď prináša vyhliadky na október – teplejší ako august a september, posledný mesiac leta. Hovorí sa o dvojmesačnom babiom lete!

A aj preto budú ľudia v Európe, vrátane Slovenska, môcť výjsť v pokoji do hôr až do novembra pri príjemných teplotách. Priemerná teplota v októbri bude miestami vyššia ako v auguste.

Fenomén počasia „freak“ sa stal iba raz za posledných 60 rokov. Podľa prognostikov sa letné počasie „presunulo“ z augusta a septembra na október tohto roku, so suchými obdobiami a horúcimi dňami.

Jediný október, za posledných 60 rokoch mal teplejšiu priemernú teplotu ako v auguste, a to v roku 1957. Teploty môžu byť vyššie ako 32 stupňov.

Vyskytnú sa aj septembrové obdobia s väčšími rozdielmi – väčšinou pre sever a západ Európy.

Pripravte sa aj na dažde.

Predpovedajúca kancelária Met Office uviedla: ,,Od 10. do 20. októbra budú teploty pravdepodobne najvyššie. ,,Od 20. októbra až  môžeme vidieť krátke zníženie teplôt vzduchu, najmä na juhovýchode .“

zdroj:mirror.co.uk

 

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
Jeseň bude teplá a vlhká! Britskí meteorológovia predpovedajú teplú jesennú sezónu. Po chladnom septembri sa má..." />