Manžel omylom vylial pivo na drevený stôl. O týždeň neskôr som urobila to isté …

 

Boli pri vás na návšteve priatelia a nedopilo sa všetko pivo? Nemusíte ho hneď vylievať do rezu! Dokázalo sa, že pivo nie je len obľúbeným alkoholickým nápojom miliónov mužov, ale aj skutočným pomocníkom v domácnosti. Pre tých, ktorí sa ho nerozhodnú vypiť, máme niekoľko tipov, čo s ním urobiť bez toho, aby ste ho museli vylievať.

  1. Leštenie nábytku

Ak sa vám nedopatrením rozleje pivo na váš obľúbený stôl, nezúfajte! Pivo je totiž výborný prostriedok na leštenie nábytku. Ak do toho pridáte aj pár kvapiek rastlinného oleja, účinok bude ohromujúci.

необычное применение пива

  1. Znižuje únavu nôh

Po náročnom dni sú vaše nohy pociťujú značnú únavu. Pripravte si pre nich upokojujúci pivný kúpeľ. Zmäkčí a osvieži citlivú pokožku, no budú mať trochu špecifickú vôňu. Preto po tejto procedúre odporúčame opláchnuť si nohy vodou, aby ste sa zbavili lepkavosti a výraznej arómy.

нестандартное применение пива

  1. Nové topánky

Ak si navlhčíte zadnú časť vnútra nových topánok pivom a pochodíte v nich po byte či okolo domu, už vás viac nebudú hrýzť a šúchať sa o kožu. Dajte si však pozor, aby sa pivo nedostalo na vonkajšiu stranu topánok, inak by ste si ich mohli zničiť. Odteraz vás už nebudú trápiť žiadne mozole!

применение пива в быту

  1. Hnojenie

Namiesto vylievania piva do záchodu ho využite na polievanie rastlín. Pivné kvasnice totiž dokonale stimulujú rast a kvitnutie rastlín. Ale! Pivo by malo byť na chvíľu stať otvorené na vzduchu. Vaše rastliny sa vám za nedopité pivo určite odmenia.

применение пива для подкормки растений

  1. Odstraňovanie škvŕn

Ak pridáte trochu piva do odstraňovača škvŕn, môžete si byť istí, že škvrny z kávy, vína alebo čaju zmiznú z vášho drahého koberca či oblečenia úplne ľahko!

как использовать пиво

  1. Vynikajúca marináda na mäso

Aj to najlepšie a najšťavnatejšie mäso získate vtedy, ak do neho pridáte pivo! Či už do marinády alebo priamo do varenia, výber je len na vás, ale toto rozhodnutie určte neoľutujete!

как использовать пиво в хозяйстве

  1. Leštenie ozdôb

Pivo dokáže obnoviť pôvodný lesk vašich obľúbených šperkov. Stačí ich preleštiť trochou piva a je to.

как использовать выдохшееся пиво

  1. Starostlivosť o vlasy

Áno, pivo je skutočným darčekom pre vaše vlasy. Môžete ho použiť na úpravu a fixáciu účesu, ale aj na umývania a tvorbu masiek na vlasy.

применение пива для волос

Tento jednoduchý trik určite osloví mnohé ženy! Ak si chcete zosvetliť prameň, ale nechcete vystaviť vlasy negatívnym účinkom prípravkov z obchodu, navlhčite si pramene v pive a niekoľko hodín sa pohybujte pod slnečnými lúčmi. Vďaka tomu budú vaše vlasy ľahšie a žiarivejšie, čo je najdôležitejšie – nezabudnite si ich po procedúre umyť.

Poznáte aj iné spôsoby, čo robiť s nedopitým pivom? Podeľte sa s nami o vaše tipy!

Chcete vidieť naše články opäť na Facebooku? Tu je návod, ako ich získať späť

zdroj:takprosto.cc

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
  Boli pri vás na návšteve priatelia a nedopilo sa všetko pivo? Nemusíte ho hneď vylievať..." />