Muž si vzal túto ženu, aby zarobil. Pozrite sa, čo urobil po jej smrti

Hovorí sa, že krása tkvie v očiach pozorovateľa. Z tohto dôvodu sa názory na otázku krásy často rozchádzajú, pretože každému z nás sa páči niečo iné.

Hlavná hrdinka nasledujúceho príbehu bola kedysi nazývaná najškaredšou ženou planéty. Volala sa Julia Pastrana, žila v 19. storočí a svoj život prežila tak, že účinkovala v cirkusových predstaveniach. Ľudia boli ochotní dať svoje úspory na to, len aby sa na ňu mohli pozerať.

Pastrana sa narodila v Mexiku v roku 1834 a trpela chorobou nazvanou hypertrichóza. Celé jej telo bolo pokryté vlasmi. Hoci vedci dokázali tento jav vysvetliť, Julia musela strpieť zosmiešňovanie iných, ktorí tvrdili, že jej matka určite mala blízky vzťah s orangutanom.

Možnosť zárobku na jej vzhľade si ako prvý všimol Američan Wrights. Po ňom Pastrana vystriedala niekoľko manažérov, až kým nenatrafila na svojho partnera Theodora Lenta. On ju chcel zo začiatku vydať za najbohatšieho ženícha (a mal si z čoho vyberať), no uvedomujúc si, že Julia za vystúpenia dostáva celkom slušné peniaze, sám si ju zobral za ženu.

V roku 1859 začala so svojimi vystúpeniami aj v Moskve a práve tam aj otehotnela. Porodila syna, ktorého telo bolo taktiež pokryté vlasmi, no bohužiaľ, tri dni na to zomrel. Spolu s ním opustila svet aj samotná Julia dôsledkom popôrodných komplikácii.

Zároveň sa jej manžel rozhodol, že nemôže zastaviť ich turné. Kontaktoval profesora Sukolova z moskovskej univerzity, ktorý súhlasil s balzamovaním tela Julie a jej syna. Čoskoro bola nová show úspešná aj v Anglicku.

Okrem toho, Lent našiel inú ženu s rovnakou chorobou. Vzal si ju za ženu a nazval ju Seňora  Pastrana. Podnikavý manžel pokračoval v predstaveniach s novou manželkou. Prezentoval ju ako sestru svojej zosnulej manželky.

Keď Lent skončil na psychiatrii, práva na telá mŕtvej manželky a syna putovali z ruky do ruky. Napríklad, počas druhej svetovej vojny boli vystavené v okupovanom Nórsku a peniaze išli na potreby tretej ríše.

V roku 1976 vandali zmrzačili múmiu dieťaťa, ktorého pozostatky boli neskôr skonzumované potkanmi. Až v roku 2012 sa univerzita v Osle dohodla na prenose Julii do Mexika, kde ju o rok neskôr aj pochovali. Od jej smrti uplynulo 153 rokov…

zdroj:videoboom.cc

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
Hovorí sa, že krása tkvie v očiach pozorovateľa. Z tohto dôvodu sa názory na otázku krásy..." />