Mužské bradavky, zuby múdrosti alebo prsty na nohách. O pár rokov o tieto časti tela prídeme, pretože ich ani neptrebujeme

Je ťažké uveriť, ale niektoré časti ľudského tela budú v budúcnosti minulosťou alebo úplne zbytočné. Charles Darwin, otec teórie evolúcie, to tvrdí v prvej kapitole svojej knihy „Pôvod človeka a pohlavný výber“. My vám prezradíme, ktoré časti tela nebudeme potrebovať a ako budeme vyzerať v budúcnosti.

эволюция человека

10 častí tela, ktoré zaniknú

  1. Prsty na nohách

Vedci zistili, že predtým bolo centrum rovnováhy v oblasti strednej línii chodidla. Z tohto dôvodu boli prsty dôležité na udržanie rovnováhy. Avšak  v priebehu času sa centrum rovnováhy posunulo smerom k palcom čím prsty stratili svoju pôvodnú funkciu.

рудиментарные части тела

  1. Ušný hrboľček

U mnohých ľudí sa vyvinuli takéto uši, ktoré podľa Darwina sú zvyškami špicatých uší cicavcov, slúžiacich im na lepšie rozoznávanie vzdialených zvukov. V dnešnej dobe to už nie je potrebné, takže v budúcnosti už na nich ani nenarazíme.

бугорок Дарвина

  1. Mužské bradavky

V počiatočných štádiách vývoja plodu sú všetky deti bezpohlavné a s bradavkami. Tento jav sa pozoruje nielen u ľudí, ale aj u iných cicavcov. Keďže v mužskom tele sa nachádza len nízka hladina hormónu prolaktínu, čo im nedovoľuje, aby produkovali mlieko, ich bradavky strácajú funkciu cicavca.

нужны ли мужские соски

  1. Nosové dutiny

Často spôsobujú problémy, pretože sa rýchlo upchávajú a zapália. Áno, a v skutočnosti sú pre naše telo nadbytočné.

какие части тела скоро исчезнут

  1. Zuby múdrosti

Naši predkovia konzumovali veľa tvrdých jedál, ktoré museli dôkladne žuť. Zuby múdrosti boli jednoducho potrebné. V súčasnosti nie sú potrebné a existuje pravdepodobnosť, že zmiznú úplne.

нужны ли нам зубы мудрости

  1. Dlhý sval na ruke

Už ho má len 11% ľudí. Naši predkovia mali aktívnejší a ťažší život ako teraz. Aby prežili, potrebovali silné ruky, no v súčasnosti to pre nás nie je tak dôležité, je to len v prípade, ak ste športovec s  To je sval, ktorý skutočne nepotrebujeme, len ak ste športovec v ťažšej váhovej disciplíne.

длинная ладонная мышца

  1. Chlpy na tele

Zo všetkých chlpov na tele má iba obočie skutočnú funkciu, pretože chráni oči pred potením. Zvyšok ochlpenia už nepotrebujeme, pretože klíma sa mení a naše oblečenie je kvalitou lepšie, ako to, čo nosili naši predkovia.

растительность на теле

  1. Husia koža

Za tento jav sú zodpovedné hladké svaly vlasových folikulov. Čo sa týka niektorých zvierat, je to nevyhnutné, pretože týmto spôsobom zastrašujú svojich nepriateľov. My ľudia to nepotrebujeme a je možné, že v budúcnosti už tento jav ani nezažijeme.

гусиная кожа

  1. Kostrč

Jedná sa o poslednú časť chrbtice, ktorá slúžila ako chvost u cicavcov. Dnešná kostrč sa pre ľudí stala len vrodeným orgánom.

нужен ли человеку копчик

  1. Krčné rebrá

Už sa vyskytujú iba v 1% populácie a sú vyvinuté iba na jednej strane. V súčasnosti tieto kosti spôsobujú viac škody ako úžitku, pretože majitelia krčného rebra trpia problémami s tepnami.

что такое шейные ребра

Je ťažké povedať, ako budú ľudia vyzerať za 300 rokov, no začína sa z toho stávať nevyčerpateľná téma. Niektorí ľudia predpokladajú, že ľudia budúcnosti medzi nami žijú už dnes. Napríklad, toto je Mark Zuckerberg, ktorého niektorí užívatelia internetu považujú za plaza, tvrdiac, že pri chôdzi sa jeho kolená neprirodzene ohýbajú.

Kto vie, možno sa jedná o ďalšiu fázu evolúcie, alebo je to len chyba divných nohavíc? Jedno je však isté, ľudstvo sa aj naďalej vyvíja a mení, takže je pomerne dosť pravdepodobné, že sa o niekoľko stoviek rokov ani nespoznáme…

zdroj:takprosto.cc

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
Je ťažké uveriť, ale niektoré časti ľudského tela budú v budúcnosti minulosťou alebo úplne zbytočné. Charles..." />