Najnovšie výskumy elektronických cigariet šokovali vedcov!

Uprednostňujete elektronickú cigaretu pred tými klasickými, kvôli nižšiemu množstvo škodlivých látok? Vedci zistili, že to môže byť pre zdravie rovnako nebezpečné.
Karolina Institute v Štokholme uskutočnil výskum so skupinou 15 osôb, ktoré nikdy nefajčili. Výsledky boli šokujúce. Ukázalo sa, že fajčenie elektronickej cigarety malo na organizmus človeka obrovský vplyv a dôsledky môžu byť smrteľné!

Experiment preukázal, že 30 minút po tom, čo človek dofajčí elektronickú cigaretu, krvný tlak sa nebezpečne zvýši a cievy „stuhnú“. Výsledky sú zatiaľ predbežné, no pre vedcov sú už teraz desivé. Tuhosť krvných ciev bola u fajčiarov e-cigariet obsahujúcich nikotín vyššia, než u fajčiarov s náplňami bez nikotínu. Tieto výsledky potvrdil Dr. Magnus Lundback, zamestnanec Univerzitnej nemocnice v Danderyd, ktorý vykonal podobný experiment.

SOURCE: PIXABAY

Tento experiment dokazuje, že najväčším nebezpečenstvom elektronických cigariet je obsah nikotínu a zníženie jeho koncentrácie môže zachrániť zdravie a život fajčiarov.

„Vysoká koncentrácia nikotínu môže mať dlhodobý vplyv na funkčnosť artérií, čo môže viesť k smrteľným komplikáciám.“ Tvrdí Dr. Lundback.

SOURCE: PIXABAY

Každý z nás sám rozhoduje o tom, či sa zlozvyku zbaví alebo nie. Marketing v prípade elektronických cigariet dlho propagoval fakt, že táto forma cigariet je zdravšia na rozdiel od tých klasických. Výskumy ale preukázali, že to vôbec nemusí byť pravda. Zdieľajte tieto informácie s priateľmi a rodinou, ktorí sa nedokážu zbaviť tohto zlozvyku.