Naši predkovia mali na liečenie chorôb tento prírodný zázrak! Poznajú ho po celé stáročia. Takto ho využijete vy

Živica je známa svojimi užitočnými a liečivými vlastnosťami už od dávnych čias. Poznali ju aj v starovekom Egypte a v šestnástom storočí bola široko používaná na liečbu morovej choroby. Je prospešná nielen pre zvieratá, ale aj pre ľudský organizmus. Z tohto dôvodu sme sa rozhodli prezradiť vám o tomto prírodnom zázraku niečo viac…

Živica (drevný decht) – tradičný liek, ktorý sa už od dávnych čias využíva na zbavenie sa mnohých ochorení. Niektorí liečitelia verili, živica dokáže absorbovať všetku silu majestátneho stromu a použiť ju na liečenie.

живица

Napríklad, v starovekom Grécku bola živica používaná na tráviace problémy, liečili sa ňou ochorenia obličiek a pľúc, reumatizmus a omnoho viac! V Číne to bol univerzálny liek na takmer všetky choroby, zvlášť často používaný na bolesti hlavy a zubov.

Poznajú ju aj v oblasti Urálu a na Sibíri, kde je známa ako anestetikum a prostriedok urýchľujúci liečbu. Sibírski liečitelia tvrdia, že dokáže rýchlejšie vyliečiť hnisavé rany, vredy a popáleniny. Miestni obyvatelia pripravovali zo živice žuvacie cukríky, ktoré sa vedeli skvelo vysporiadať s liečbou zapálených a krvácajúcich ďasien.

Živica – unikátny prostriedok proti parazitom

V poslednom desaťročí sa uskutočnili množstvá štúdií, ktoré zistili, že príčinou najzávažnejších chorôb (dokonca aj rakoviny) sú parazity. Usadia sa v ľudskom tele a potláčajú imunitu, čo má za následok vznik ďalších chorôb.

кедровая живица

Živica zabíja parazity bez poškodenia pečene a iných vnútorných orgánov, navyše obnovuje celkové zdravie. Najsilnejším antiseptikom je balzam na báze živice. Zvyšuje obsah fagocytov v krvi, ktoré tiež bojujú s rôznymi vírusmi a parazitmi.

Táto zázračná živica obsahuje mnoho biologicky aktívnych látok, ktoré pôsobia ako protizápalové a antimikrobiálne látky. Práve tieto látky dodávajú živici horkú chuť, ktorá stimuluje činnosť sleziny a olejovitá konzistencia zvyšuje vylučovanie žlče. To všetko pomáha telu účinne bojovať proti parazitom.

полезные свойства живицы

Na čo teda živica slúži?

  1. Tráviaci systém

Vredy, gastritída, dysbakterióza, kolitída – a to nie je ani zďaleka všetko, čo sa týka ochorení gastrointestinálneo traktu, ktoré dokáže živica vyliečiť. Obnovuje normálnu rovnováhu v žalúdku, zlepšuje funkciu pankreasu a pečene. Najefektívnejšie je, ak si živicu rozpustíte v oleji z rakytníka.

лечение живицей

  1. Kardiovaskulárny systém

Olej zo živice znižuje viskozitu krvi, posilňuje steny krvných ciev, normalizuje krvný tlak a zlepšuje venózny odtok. Pomáha bojovať proti ochoreniam ako je angina pectoris, tachykardia, kŕčové žily a vegeto-vaskulárna dystónia.

лечение сердца живицей

  1. Koža

Už sme hovorili o antiseptických vlastnostiach živice. Z tohto dôvodu je schopná liečiť mnohé ochorenia kože: vredy, suché mozole, akné, opary, psoriázu, opary a popáleniny. Liečba kože pri liečbe živicou nastáva bez vzniku jaziev.

живица при заболеваниях кожи

  1. Endokrinný systém

Jantárová kyselina, ktorá je obsiahnutá v živici, pomáha znižovať hladinu cukru v krvi. Okrem toho, že sa môže použiť na liečbu diabetes mellitus, tiež je prínosom v liečbe štítnej žľazy.

живица при диабете

  1. Ženské choroby

Živica sa používa na liečbu rôznych ochorení ženskej genitálnej oblasti, napríklad pri zápale pošvy, vaginitíde, erózii krčka maternice. Liečba predstavuje vonkajšie a vnútorné užívanie prípravkov na báze živice.

Živicový olej sa odporúča na laktáciu, ako aj v predmenštruačnom období, na zbavenie sa psychických ťažkostí a bolestivých pocitov.

живица в гинекологии

Toto ani zďaleka nie je kompletný zoznam toho, čo dokážu vyliečiť prospešné vlastnosti živice. Oleje a balzamy na jej základe sú prakticky všeliekom. Ale ešte predtým, než začnete užívať akékoľvek lieky so živicou, poraďte sa s lekárom, aby ste sa vyhli možným vedľajším účinkom.

zdroj:takprosto.cc

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
Živica je známa svojimi užitočnými a liečivými vlastnosťami už od dávnych čias. Poznali ju aj v..." />