Príspevok obyčajnej matky spôsobil na Facebooku ošiaľ. Za 4 dní mal viac ako 400 000 zdieľaní!

Jenna Rabermanová si lien zriedkavo pridávala na svoj profil sociálnej siete, no posledný príspevok získal najväčšiu popularitu – za 4 dni zaznamenal približne 400 000 zdieľaní a 160 000 „lajkov“.

Jej dvaja synovia boli spoluúčastníci autonehody, ktorú len zázrakom prežili. Starší má 3 roky a mladší len 6 týždňov! Do sveta pustila príspevok plný emócii, ktorý má aj logické vysvetlenie.

„Nie som jedným z tých ľudí, ktorí na Facebooku publikujp niečo, čo je príliš tragické alebo osobné. Priatelia, vždy si svoje dieťa v aute zabezpečte bezpečnostným pásom. Aj vtedy, keď kričia, že sa im to nepáči. Dokonca aj vtedy, ak sú im pásy nie príliš pohodlné v oblasti hrudníka.“ Fotografia s dvomi detskými autosedačkami pred zdemolovaným automobilom hovoria za všetko.

Včera sme sa zastavili po ceste zo škôlky do obchodu kúpiť mlieko. Domov nám zostávalo už len zopár minút. Narazilo do nás iné auto. Nikdy by ste si nepomysleli, že sa to môže stáť aj vám. Moji chlapci vyviazli len so škrabancami, no lekári mi povedali, že by to mohlo dopadnúť úplne inak, ak by som nestrávila 2 minúty navyše usádzaním ich do autosedačiek a zaisťovaním pásmi.

Som v poriadku, moje deti sú v poriadku a všetko ostatné sa dá nahradiť. Ďakujem Bohu za to, že nás ochránil od nebezpečenstva.“

Od roku 1900 do 1920 zahynulo v Spojených štátoch na cestách v priemere 500 ľudí ročne. Nie preto, že by nebolo dostatok áut, ale skôr preto, že v obciach bol limit rýchlosti: do 30 km/h a na ulici rozhodovali chodci.  Ak v obci vodič zrazil chodca, bol považovaný za vinného. Výnimkou bola situácia, keď chcel chodca spáchať samovraždu.

Z tohto dôvodu neboli kolízie automobilov tak hrozné, ako to je v súčasnosti. Pri rýchlosti 30 km/h nebolo možné, aby sa cestujúcim v automobile stalo niečo vážne, dokonca aj v tom prípade, že neboli pripútaný bezpečnostnými pásmi.

V prvých dňoch po zverejnení tohto príbehu, prišlo Jenne množstvo podobných pripomienok. Neskôr k tomu dodala nasledovné: „Nečakala som, že túto správu uvidí toľko ľudí! V skutočnosti to bolo určené len mojim príbuzným a priateľom v nádeji, že ich to donúti premýšľať nad touto problematikou. Každý výlet, hoci len do kostola alebo obchodu, im môže zachrániť seba, aj ďalších členov rodiny.

Zároveň si všímam, že nie všetci, ktorí na môj príspevok reagovali, vedia, čo je to ľudská slušnosť. Netvrdím, že som prekvapená, len dúfam, že ak sa niekedy ocitnete v mojej situácii, niekto vám preukáže súcit, hoci ho vy zjavne nemáte.“

zdroj:ofigenno.com

 

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
Jenna Rabermanová si lien zriedkavo pridávala na svoj profil sociálnej siete, no posledný príspevok získal najväčšiu..." />