Táto vášnivá kráska z Talianska má už 53 rokov! Žiadne plastiky, len malé tajomstvá, ktoré sa dozviete aj vy

Monica Bellucci – populárna talianska herečka, no celému svetu je známa najmä vďaka svoje kráse, ženskosti a neskutočnej príťažlivosti, hneď po tom, čo sa objavila na televíznych obrazovkách. Odvtedy ju začali prirovnávať k štandardom krásy a zaslúžene si získala titul „sexsymbol“. Aj napriek tomu sa nikdy úplne neprispôsobovala hollywoodskym štandardom a vždy presadzovala individualitu človeka.

30. septembra táto elegantná a štýlová žena dovŕšila vek 53 rokov. Pri pohľade na ňu si nejeden z nás začne myslieť, že nestarne. Najprekvapujúcejšie je, že nikdy nepodstúpila plastické zákroky či omladenie pleti pomocou injekcií. Z tohto dôvodu sme rozhodli prezradiť vám ako sa jedna z najkrajších žien sveta o seba stará.

Stelesnenie atraktívnosti

V deväťdesiatych rokoch bola Monica Bellucci modelkou, hoci snívala o tom, že sa stane právničkou a modeling považovala len za možnosť, ako si privyrobiť. V porovnaní s ostatnými dievčatami na stupňoch víťazov vždy vynikala, pretože bola najkrajšia. Práve preto sa rozhodla zmeniť svoje predstavy a presedlala na hereckú kariéru.

Mladé ženy až do dnešných čias pri pohľade na krásu talianskej herečky v nej vidia svoju konkurenciu.  Vždy, keď sa objaví na nejakej spoločenskej udalosti, všetky obdivuhodné pohľady sú zamerané práve na ňu. Monica je aj naďalej tvárou reklamných kampaní a obálok časopisov. Stojí za zmienku, že preferuje tradičné metódy starostlivosti o seba a nikdy nevyužíva inovatívne metódy v kozmetológii.

Monica Bellucci tvrdí, že hlavné tajomstvo krásy spočíva v láske k životu. Verí, že krása nespočíva v objeme bokov, hrudníka či pásu. Vy sami sa musíte cítiť atraktívne. Samozrejme, je potrebné sa o seba starať, ale ona v žiadnom prípade nepatrí medzi tie ženy, ktoré by sa až príliš znepokojovali svojím vzhľadom.

 

Pije veľa vody, aby mali vlasy a pokožka zvnútra dostatok vlhkosti. Svoju pleť si dôkladne čistí a vyživuje krémami. Na otázku, akými procedúrami rozmaznáva svoje telo, odpovedala: „Len si dám vaňu! Tých 45 minút či hodinu je neoceniteľný čas, ktorý venujem len samej sebe.“ Špeciálnu pozornosť venuje tiež svojim perám, pretože plnšie pery sú náchylnejšie na rýchlejšie vysušenie.

Vlasy považuje za korunu krásy a v jednom z rozhovorov prezradila, že si do šampónu pridáva minerálnu vodu, aby znížila jeho koncentráciu, čím si nevysuší vlasy a pokožku hlavy. Na oslnivý lesk používa olivový olej a je presvedčená, že čím menej produktov používate, tým lepšie.

Monica má výrazne črty tváre a okrem toho, ako je u Talianov bežné, má prírodne čierne obočie a mihalnice. Preto nemá problém objaviť sa na verejnosti bez make-upu. Pripúšťa však, že kozmetika je pre ňu niečo ako druh ochrany: „Keď na sebe nemáte make-up, ste zraniteľnejšia. Je to ako brnenie, ktoré my ženy niekedy používame. Pomáha vytvoriť určitú vzdialenosť medzi nami a ostatnými ľuďmi. Zároveň sa však stávame krajšími nielen pre ostatných, ale aj pre seba.“

V jej kozmetickej taštičke si vždy nosí rúž: „Rúže som vždy zbožňovala a mám ich nemalé množstvo. Vo väčšine prípadov to sú neutrálne odtiene. Taktiež mám rada červenú klasiku, dokáže upútať pozornosť na pery, rozžiari ich a dodá im ženskosť.“

Príroda ju obdarila krásnymi krivkami, ktoré si udržala aj po pôrode druhého dieťaťa. Priznáva, že na cvičenie je dosť lenivá a nikdy nedodržiavala drastické diéty. Len niekoľko posledných rokov z času na čas navštívi posilňovňu. Má rada jogu, no keďže často cestuje, nezúčastňuje sa jej pravidelne.

Miluje taliansku kuchyňu a rodinné oslavy. Keď potrebuje kvôli roli schudnúť nejaké to kilečko, dopraje si ryby, mäso, zeleninu a ovocie. „Namiesto posilňovne si na seba dám niečo čiernej farby. Je to praktickejšie a zábavnejšie,“ hovorí Monica s úsmevom na tvári.

Raz povedala slová, nad ktorými by sa mala zamyslieť každá žena: „Mnohé sa boja, že s vekom prídu o svoju krásu, no ja sa týmito vecami netrápim. Viac sa bojím smrti, pretože mám dve deti a chcem ich vidieť vyrastať. So starnutím už nedokážete urobiť nič, takže je lepšie, ak to prijmete. Dnes sa cítim lepšie ako pred 20 rokmi. Som sebaistejšia a ľahšie sa vyrovnávam s problémami. Akceptujem sa taká, aká som a tiež viem, že dokonalosť neexistuje, preto sa o ňu ani neusilujem.“

Zdieľajte tento zaujímavý článok aj s vašimi priateľmi na sociálnych sieťach!

zdroj:takprosto.cc

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
Monica Bellucci – populárna talianska herečka, no celému svetu je známa najmä vďaka svoje kráse, ženskosti..." />