Toto je nová antikoncepcia pre mužov z ktorej sa poteší každý chlap. Lekári ale varujú pred istým…

Kondómy a hormonálne tabletky zostávajú na popredných pozíciách medzi antikoncepčnými prostriedkami. Na treťom mieste sa nachádza vnútromaternicové teliesko či iné pomôcky, ktoré si ženy zavádzajú, aby tak zabránili možnému tehotenstvu. Často ale zodpovednosť za ochranu je len na ramenách ženy, ktorá musí myslieť aj do budúcnosti.

средства контрацепции

Avšak nedávno výskumníci z Kalifornskej univerzity predstavili nový typ antikoncepcie. Špeciálny gél sa zavádza do mužského penisu a blokuje tok spermií niekoľko rokov bez toho, aby spôsoboval vedľajšie účinky. Tento vynález sa môže stať revolúciou v ochrane pred nechceným otehotnením.

Na rozdiel od ženských antikoncepčných prostriedkov, nové lieky pre mužov, ktoré by sa mali objaviť v lekárňach za pár rokov, neobsahujú žiadne hormóny. Ich prítomnosť v antikoncepčných tabletách a náplastiach vyvoláva strach a obavy u mnohých žien. Vývojári z Kalifornskej univerzity pomenovali tento liek Vasalgel a je určený na reverzibilné kontrolovanie spermií.

контрацепция для мужчин

Gél nespôsobuje vedľajšie účinky a je úplne bezpečný, prinajmenšom pre primáty. Stojí za zmienku, že zatiaľ bol liek testovaný len na opiciach. Teraz experti čelia úlohe preukázať jeho bezpečnosť aj u ľudí a získať licenciu na masovú produkciu, s ktorou plánujú začať v roku 2020.

контрацепция для мужчин

Zaujíma nás ale jedna otázka: kde nájsť muža, ktorý dobrovoľne súhlasil s injekciou priamo do najcitlivejšieho orgánu na jeho tele?

Vasalgel je polymér, ktorý sa vstrekuje pod lokálnou anestéziou do kanálikov na výrobu spermií prostredníctvom mieška . Princíp fungovania je veľmi jednoduchý – gél zabraňuje pohybu spermií. V tomto prípade je činnosť gélu je reverzibilná. Opakovaním injekcií sa tento polymér rozpúšťa a uvoľňuje cestu pre spermie. To znamená, že ak chce muž splodiť deti, takúto príležitosť dostane kedykoľvek. Podobný liek predložili aj indickí vedci, ale na rozdiel od Američanov, zhoršuje kvalitu spermií.

контрацепция для мужчин

Prvé testy lieku sa uskutočnili na králikoch počas 12 mesiacov a výsledky boli úspešné. Pokusy s primátmi tiež skončili pomerne úspešne, s výnimkou jedného prípadu: samec opice bol neúspešne injektovaný gélom, pričom sa poškodili kanáliky na tok spermií, takže musel podstúpiť operáciu.

Odborníci však venujú pozornosť tomuto druhu antikoncepcie s pomerne vysokou efektivitou. Na druhej strane, urológovia už začali kritizovať tento liek. Podľa nich môže spôsobiť problémy s prostatou, takže vyjadrenie, že sa jedná o úplne bezpečný liek je pomerne odvážne. Každý organizmus je individuálny a je nemožné predvídať jeho reakciu na umelý polymér. Telo ju môže odmietnuť a vznikne zapál alebo môže dôjsť k alergickej reakcii. To sú však len predpoklady, pretože pred každou operáciou či nasadením liekov sa robia potrebné testy.

Neradujte sa ale dopredu a nevyhadzujte všetky kondómy do koša. Koniec koncov, len oni nás ochraňujú pred pohlavnými chorobami a infekciami. Ak Vasagel prejde všetkými testami a kontrolami, získa licenciu a môže sa začať aplikovať mužom, ktorí sú ženatí alebo majú len jedného sexuálneho partnera.

Čo si o tomto objave myslia samotní muži? Podeľte sa s nami o vaše názory v komentároch a nezabudnite tento zaujímavý článok zdieľať aj s vašimi priateľmi!

zdroj:takprosto.cc