Uznávaná kozmetička nám povedala, ako sa starať o svoju pleť na jeseň. Všetko čo potrebujete je v chladničke

Každý z nás opakovane počuli, že jahody obsahujú veľa užitočných vlastností pre telo, vitamínov a minerálov, ale len málo ľudí vie, že môžu byť použitý pre kozmetické účely.

Kozmetičky po celom svete, odporúčajú používať tieto bobule pre starostlivosť o pleť tváre. Jahoda je bohatá na draslík, horčík, vápnik, meď a fosfor. Zvlášť vhodné meď je považovaný vďaka svojej schopnosti stimuluje produkciu kolagénu , ktorý je zodpovedný za mladistvú kožu.

výrobky na starostlivosť o pleť z jahôd

Pripravili sme pre vás recepty 3 úžasné produkty založené na jahodách, ktoré môžu byť bezpečne nahradené, ako prípravky z obchodov.

Jahodové produkty pre starostlivosť o pleť

    1. face Lotion

 

V sklenenej nádobe, mix 0,25  jahôd, uhorkový džús alebo aloe šťavy a pridajte 100 g suchého bieleho vína.

Necháme v zmesi v priebehu dňa. Ak máte suchú kožu, môžete pridať do pleťového mlieka 0,25 množstva. Použite nástroj aspoň dvakrát denne.

výrobky na starostlivosť o pleť z jahôd

To je najlepšie použiť krém ráno a večer pred spaním, ihneď po umytí. Má silný bieliaci účinok, takže ho možno použiť na boj proti pigmentovým škvrnám.

    1. tvárová maska

 

Z čerstvých jahôd  maska pomáha udržiavať jej mladistvý vzhľad. Ak máte normálnu pleť, potom si dajte jogurt, ak suchú- 100 g kyslej smotany, pre mastnú pleť je najlepšie používať kefír.

V mixéri 1-2 bobule jahôd , 1 petržlen a 1 stonku mäty. Rozdrviť tak, aby sa získal homogénny materiál. V závislosti od typu pokožky naliať hmotnosť do jogurtu, kyslej smotany alebo jogurtu. Pridajte 100 g škrobu a miešajte všetko dobre, aby zmes nemala hrudky.

výrobky na starostlivosť o pleť z jahôd

Masku aplikujte s vatovým tampónom. Odporúčame, si dávať masku na úplne čistú pokožku. Naneste jahodovú zmes na tvár a nechajte ju po dobu 15-20 minút, po uplynutí času opláchnite teplou vodou..

Tieto postupy sú vhodné pre ženy všetkých vekových kategórií. Ak pravidelne používate nástroje, koža dáva tvári hydratáciu a získa zdravú farbu a lesk.

výrobky na starostlivosť o pleť z jahôd

Poponáhľajte si vyskúšať úžasný krém a masku, pretože jahodová sezóna čoskoro skončí.

Nezabudnite zdieľať článok sa svojimi kamarátkami!

zdroj:sovkusom.ru