V 24. týždni porodila mŕtve dieťatko. O niekoľko dní neskôr sa dozvedela strašnú diagnózu

Britke Amy Mattingly ostáva len pár mesiacov na život. Aspoň to tvrdí lekár. Z tohto dôvodu sa rozhodla zdieľať svoj príbeh s celým svetom, aby ľudia neopakovali jej chybu.

32-ročná žena bola tehotná, keď z ničoho nič ju začalo trápiť zvracanie a hnačky. Myslela si, že ide o črevnú chrípku, takže tomu nepripisovala veľký význam. Avšak, v 24. týždni tehotenstva sa jej narodil synček, ktorého srdiečko už nebilo.

Lekári si zo začiatku mysleli, že uvedené príznaky sú spôsobené tehotenstvom. Po pôrode však začala Amy chudnúť až príliš rýchlo a všimlo si to aj jej okolie. Testy neukazovali nič vážne a problémy sa spájali so stratou dieťaťa.

Napriek tomu sa lekári rozhodli urobiť aj ďalšie vyšetrenia. Jej zdravie sa zhoršovalo a napokon si vypočula strašnú diagnózu, ktorú potvrdila biopsia – rakovina hrubého čreva.

Spočiatku jej lekári odstránili časť čreva a vytvorili otvor. Potom si podstúpila chemoterapiu, no pred pár týždňami lekári povedali, že liečba neprináša požadované výsledky a Amy zostáva niekoľko mesiacov života.

Teraz sa snaží zvýšiť povedomie ľudí o rakovine hrubého čreva a tiež podporiť všetkých, ktorí týmto ochorením trpia. Zároveň si ale nevie odpustiť to, že pri prvých problémoch sa neobrátila na pomoc lekárov. Možno by jej to zachránilo život…

V každom prípade, Amy odporúča, aby ste pravidelne chodili na preventívne prehliadky, pretože je omnoho ľahšie zvládnuť túto chorobu, ak je zistená v počiatočnom štádiu. Ak máte akékoľvek pochybnosti, nebojte sa navštíviť lekára, pretože aj z maličkosti sa vie vyvinúť problém, ktorý bez včasného odhalenia dokáže zmeniť celý váš život…

 

Chcete vidieť naše články opäť na Facebooku? Tu je návod, ako ich získať späť

zdroj:videoboom

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
Britke Amy Mattingly ostáva len pár mesiacov na život. Aspoň to tvrdí lekár. Z tohto dôvodu..." />