V 9. mesiaci tehotenstva sa jej dcérka prestala v brušku hýbať. Toto sa stalo po cisárskom …

Ayla Heller bola v siedmom nebi, keď sa dozvedela, že bude mamičkou. Bolo to jej prvé tehotenstvo a tak, ako aj mnohé iné prvorodičky, aj ona hľadala nové informácie a rady u svojej matky. Nikdy by jej však nenapadlo, že vďaka tomu sa jej dcérka narodí živá.

Jej deň začal ako obvykle. V 38. týždni tehotenstva sa v pokoji prebudila, naraňajkovala a išla do práce. Avšak ešte predpoludním začala mať nepríjemný strach, že niečo nie je v poriadku – malá Maddy prestala kopať.

Ešte ráno bola omnoho aktívnejšia a až do 7 večer si myslela, že jej dievčatko si pravdepodobne dalo pauzu a kopať začne neskôr, keďže takýto prípad sa už stal niekoľkokrát.

Po príchode domov si spolu s manželom dieťatko skontrolovali pomocou prenatálneho odposluchu. Vďaka prístroju počuli, že jej srdiečko bije ako predtým. Aj napriek tomu bola Aila vystrašená, pretože doteraz stav pokoja nikdy netrval tak dlho.

Matka jej poradila, aby išla čo najskôr do nemocnice. Po vyšetrení prišla do nemocnice aj osobná pôrodná asistentka a v ten istý večer ju informovali, že bude musieť podstúpiť cisársky zákrok. Našťastie, všetko sa podarilo a Maddie sa narodila živá a čulá.

Mladá mamička ihneď po pôrode potrebovala kyslík a kanylu s glukózou. Neskôr jej lekári oznámili, že dieťatko sa takmer stalo obeťou predčasného starnutia placenty. Tento orgán prakticky odmietal ďalej dieťatko vyživovať a dodávať mu kyslík.

 

Pre samotnú rodičku je rané starnutie placenty bez akýchkoľvek symptómov. Prítomnosť tejto choroby poukazuje len na náhly pokles alebo naopak ostrý nárast aktivity plodu.

Mierne prípady sa môžu liečiť v nemocnici no tie ťažšie, ako to bolo u Alyi, sa dajú vyriešiť len predčasným pôrodom. Tak či onak, finálny verdikt lekárov ňou otriasol: ak by ignorovala radu svojej matky a počúvala niekoho iného, dievčatko by už nemuselo žiť!

 

 

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
Ayla Heller bola v siedmom nebi, keď sa dozvedela, že bude mamičkou. Bolo to jej prvé..." />