V Číne prišli na to, ako naučiť deti správnemu držania tela. Ich nápad je tak úžasný, že si ho osvojujú všetky školy

Držanie tela by sa malo dodržiavať už od detstva, potom už bude neskoro. Toto vynašli v Číne

Krásne a správne držanie tela je zárukou vynikajúceho zdravia. Koniec koncov, ak niečo nie je v poriadku s chrbticou, trpia tým všetky vnútorné orgány. Mnohí sa stretávajú s chybným držaním tela a jeho následkami až v dospelosti, hoci všetky tieto problémy pochádzajú z detstva. Práve vtedy sa rozvíjame nielen my ale aj naša chrbtica, ktorá je vtedy najzraniteľnejšia.

осанка у детей

Skolióza postihuje najmä deti – jedna z najčastejších porúch držania tela, ktorá je diagnostikovaná u školského veku, pretože v tej dobe veľa detí poväčšine len sedí a má málo pohybu. S týmto problémom sa ľudia stretávajú po celom svete a zápasia s ním rôznymi spôsobmi. Dnes vám prezradíme, ako to vymysleli v Číne…

Vytvorenie správneho držania tela

V Číne majú pomerne neštandardný prístupy k vytvoreniu správneho držania tela u školákov. Keď je v triede mnoho žiakov, učiteľ jednoducho nemá čas sledovať ako všetci sedia alebo ich presviedčať, aby sedeli rovno. Vytvorili teda prostredie, v ktorom budú sedieť a písať bez toho, aby sa museli hrbiť.

китайские школы

осанка китайских детей

как сохранить осанку

Je známe, že asi 80% Aziatov trpí na krátkozrakosť a existuje názor, že táto metóda pomáha udržiavať ich zrak vo forme. Je to vcelku nezvyčajné, ale čínska medicína je známa svojimi neobvyklými prístupmi.

Na každej škole deti vykonávajú 15 minútové cvičenie a 2x denne sa 30 minút hrajú na špeciálne určených miestach. To je odpoveď na otázku, prečo v Číne nemajú takmer žiadne problémy s detskou skoliózou.

правильная осанка

Tradičná čínska medicína je jedným z najstarších liečebných systémov na svete, jej história sa datuje viac ako tritisíc rokov dozadu. Mnohé zásady terapie sú uznané za účinné a aktívne sa zavádzajú do praxe aj u západných lekárov.

нарушения осанки у детей

исправление осанки

Chrbtica je hlavným jadrom tela a bez nej nemožno vykonávať žiadnu svalovo-kostrovú funkciu. Na nej sa drží celý náš organizmus. Čínski lekári považujú chrbticu za dôležitú a nazvali ju „jadrom života“. Lekári venujú pozornosť nielen liečbe chorôb chrbtice, ale aj ich prevencii.

Zárukou zdravej chrbtice a celého organizmu ako celku je plnohodnotný spánok. Ak správne spíte, podľa čínskych lekárov sa môžete vyhnúť nesprávnemu držaniu tela. Sledovaním zvierat, môžete vidieť, že radšej spia na pevnom povrchu. Toto by sa mali naučiť aj ľudia.

китайская подушка

Radi spíme na mäkkom matraci, no čínski lekári to neradia, pretože všetky mäkké matrace alebo postele s pružinami sa pod váhou človeka ohýbajú, čím naťahujú a stláčajú väzy. Práve z tohto dôvodu sa vyvíja skolióza, ktorá neskôr vedie k ďalším ochoreniam. Číňania od detstva spia na tvrdých lôžkach, takže osteochondrózou a bolesťami hlavy určite netrpia.

 

Čo sa týka spánku, nezabúdajú ani na kvalitný vankúš. Nemal by byť hrubší ako päsť a dávajú si ho pod krk, nie pod hlavu. Týmto spôsobom sa v krku nič nestláča a krv tak môže správne cirkulovať.

китайская подушка

Vďaka takýmto jednoduchým odporúčaniam si Číňania udržiavajú svoje telo zdravé a funkčné aj počas niekoľkých dekád. Možno, že stojí za to tieto tipy vyskúšať – vymeniť posteľ, zakúpiť nové vankúše a vynaložiť za to menšiu sumu peňazí. Predsa len je lepšie chorobe predchádzať, ako sa s ňou dlhé roky trápiť a míňať peniaze na lieky, doktorov a liečenia.

zdroj:takprosto.cc

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
Držanie tela by sa malo dodržiavať už od detstva, potom už bude neskoro. Toto vynašli v..." />