Výchova chlapcov nie je povinnosťou matiek. Tieto zásady určite dodržiavajte

V starovekej Sparte sa veľmi striktne zaobchádzalo nielen s fyzickými vlastnosťami dieťaťa (od chorých detí, ktoré sa jednoducho zbavili), ale aj s mentálnym vývojom budúcej generácie. Predpokladalo sa, že vychovávanie chlapca nie je úlohou pre ženy. To je dôvod, prečo boli synovia oddelení od svojich matiek a odovzdaní do opatrovníctva mužských vychovávateľov.

как воспитать мальчика настоящим мужчиной

Podobné boli aj názory na výchovu detí v starom Rusku. Chlapci – šľachtici od raného veku boli pod dohľadom niekoľkých učiteľov: pestúnky a ujovia. Neskôr k ním prišli vyškolení vychovávatelia a učitelia. Toto sa uskutočnilo s cieľom vniesť do budúceho dediča množstvo užitočných vlastností.

как воспитать мальчика настоящим мужчиной

V 21. storočí sa všetko radikálne zmenilo. Každý rok narastá počet slobodných matiek. Z tohto dôvodu mnohí chlapci nemajú možnosť každodenne komunikovať s predstaviteľmi silnejšieho pohlavia. Výsledkom je, že väčšina detí sa stáva rukojemníkom svojej vlastnej situácie: absorbujú do seba ako špongia ženské návyky a pohľady na život.

Mnohé matky by sa preto mali vyhnúť najbežnejším chybám pri výchove svojich synov. Mimochodom, aj niektorí otcovia dokážu „zhrešiť“…

  1. Bozky na ústa

Psychológovia trvajú na tom, že bozky na pery majú sexuálny charakter! Nemá to nič spoločné s prejavom materskej lásky a nežnosti. Ak chcete synovi vyjadriť svoje pocity stačia obyčajné objatia, šteklenie a pusy na líce, čelo alebo nos.

как воспитать мальчика настоящим мужчиной

  1. Osobný názor dieťaťa

Každá matka chlapca si musí zvyknúť na to, aby si vedela vypočuť jeho názor. Takto je možné v dieťaťu dať najdôležitejšiu vlastnosť – prevziať zodpovednosť za svoje vlastné činy. Nie všetci dospelí muži sa môžu stať hlavou rodiny. Preto by sa to rodičia chlapca mali čo najskôr naučiť.

как воспитать мальчика настоящим мужчиной

  1. Chyby, ktoré vedú k dobytiu nových cieľov

Zvyčajne sú chlapci živší ako dievčatá. Preto hlavnou úlohou rodičov nie je potláčať túto ich aktivitu. Chcel by sa venovať viacerým koníčkom? Nechajte ho. Dokonca aj vtedy, ak sa rozhodne, že sa už tomu neskôr nechce venovať.

Nechajte ho vyskúšať robiť niečo v rôznych smeroch. Neskôr mu to môže do značnej miery pomôcť v živote, pretože bude vedieť, čo má naozaj rád. Ďalšou výhodou bude to, že sa naučí preberať za svoje rozhodnutie zodpovednosť.

как воспитать мальчика настоящим мужчиной

  1. Obliekať sa v jeho prítomnosti

Hneď ako sa z malého chlapca stane nezávislý mladý muž, jeho matka by sa mala k nemu začať aj tak správať. V žiadnom prípade by sa pred ním nemala ukazovať v negližé.

как воспитать мальчика настоящим мужчиной

  1. Diskutovať s ostatnými o jeho chybách

Nikdy by ste nemali preberať chyby vášho dieťaťa s priateľmi a to najmä v jeho spoločnosti. Takéto správanie matky môže hlboko zraniť dieťa vo veku od 4-5 rokov.

как воспитать мальчика настоящим мужчиной

  1. Smiať sa na chlapcovi

Aj vtedy, ak je váš syn extrémne dojímavý a roztomilý, nesmejte sa. Chlapcom je potrebné objasniť váš smiech: „Rada sa pozerám na to, ako rozprávaš, úplne ako dospelý. Som na teba hrdá!“

как воспитать мальчика настоящим мужчиной

Nielen matky, ale aj babičky chlapcov by mali určite vedieť o týchto tipoch! Nezabudnite zdieľať užitočné informácie aj s vašimi priateľkami.

zdroj:takprosto.cc

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
V starovekej Sparte sa veľmi striktne zaobchádzalo nielen s fyzickými vlastnosťami dieťaťa (od chorých detí, ktoré..." />