Z tohto dôvodu nemajú Číňania v starobe bolesti kĺbov! Raz denne…

Bolesti v kĺboch sú skutočnou pohromou nielen u ľudí vo vyššom veku. Dôvody môžu byť rôzne: dedičnosť (rodinní príslušníci trpiaci ochoreniami muskuloskeletalného systému), vek (opotrebovaná chrupavka), úraz (údel mnohých športovcov), infekcia, nadváha či nesprávne stravovacie návyky.

желатин для суставов как принимать

Bohužiaľ, doteraz lekári ešte neprišli na radikálne metódy v boji proti reumatickým ochoreniam. Preto sa ľudia s bolestivými kĺbmi musia preventívne starať o svoje zdravie: mať aktívny životný štýl, dodržiavať diétu, ktorá obsahuje veľa vitamínov a bielkovín a nezabúdať na konzumáciu želatíny!

желатин для суставов как принимать

Je to práve želatína, ktorá je založená na špeciálnej bielkovine – kolagéne. Ide o kolagénové vlákna, ktoré tvoria spoľahlivý skelet pre hyalínovú chrupavku.

желатин для суставов как принимать

Najčastejšie ľudia trpia ochorením poškodenej štruktúry chrupavky a vtedy nastupuje na scénu želatína, ktorá pomáha chrupavku obnoviť. Číňania tieto informácie vedeli už oddávna a preto si do svojej každodennej stravy až dodnes pridávajú výrobky, obsahujúce želatínu.

желатин для суставов как принимать

Táto látka robí skutočné zázraky pre tých, ktorí majú pravidelné bolesti v kĺboch. Všetko, čo musíte urobiť, je zmiešať si 150 gramov želatíny v 63 ml studenej vody (najlepšie je pripraviť si zmes na noc). Potom to necháte pôsobiť 6-8 hodín pri izbovej teplote.

желатин для суставов как принимать

 

Nasledujúci deň si môžete hotovú želatínu pridať d vašej obľúbenej šťavy, jogurtu alebo čaju. Postup vykonávajte počas jedného mesiaca a už po prvom týždni si všimnete, že sa cítite lepšie. Samotnú procedúru si môžete po 6 mesiacoch pokojne zopakovať ešte raz.

zdroj:takprosto.cc