Zdalo by sa, že tomuto človeku je viac ako 70 rokov. Pri jeho príbehu behajú zimomriavky po chrbte…

Určite ste videli, alebo čítali Podivuhodný príbeh Benjamina Buttona. Hoci vo väčšine takýchto filmov ide o fantastiku, žáner tohto filmovaného príbehu sa môže ukázať aj ako realita.

Tohto 4-ročného chlapca môžeme považovať za 80-ročného muža. Bayezid Hassein z Magury, na juhu Bangladéša, sa sťažuje vo svojich 4 rokoch na svoje vrásky, bolesti v kĺboch a problémy pri močení. Ten chlapec dokonca nemá žiadne zdravé zuby.

Okolitých straší jeho vonkajší vzhľad a tí, ktorí sú rovnako starí, prepadávajú hystérii, ako náhle uvidia starnúceho chlapca. Mimochodom, napriek chorobe, úroveň inteligencie u Bayezida je nadpriemerná.

V skutočnosti Bayezid trpí progériou – vzácnou chorobou, pri ktorej človek starne takmer rýchlosťou zvuku, je to 8x rýchlejšie ako u zdravého človeka.

Ľudia, ktorí trpia progériou, zvyčajne zomierajú na infarkt asi v 13 -15 rokov.

Matku Bayezida, 18- ročná Tripti Khatun, udivuje to, ako je jej syn šikovný, ale je smutná, pretože jej syn nikdy nebude zdravý.

Bayezid nikdy nemôže chodiť do školy, pretože v deťoch vyvoláva strach.

Ani nepriateľovi to nebudete želať. Naša redakcia úprimne súcití s dieťaťom. Veríme, že prežije hoci krátky, ale šťastný život. S takou hroznou chorobou sa chlapec drží ako hrdina.

Zdroj: theladbible.com, cover asia press

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
Určite ste videli, alebo čítali Podivuhodný príbeh Benjamina Buttona. Hoci vo väčšine takýchto filmov ide o fantastiku,..." />