12 najneobvyklejších profesií na svete. Nemôžem uveriť, že existujú ľudia, ktorí súhlasia s týmto …

V našom svete existujú stovky nezvyčajných profesií, o ktorých by sa nám ani nesnívalo. Čo ľudia neurobia, aby si zarobili na živobytie? Niekoľko z nich vám ponúkame aj my!

Profesionálny objímač

Budete prekvapení, aké množstvo veľkých firiem ponúka podobné služby. Všetko, čo musíte urobiť je niekoho objať a dostať za to od 60-80 dolárov za hodinu.

Potápač na golfové loptičky

Ak sa nebojíte hadov či iných tvorov, ktoré môžu žiť v rybníkoch a máte radi potápanie, potom ste našli svoju prácu snov. Stačí, ak budete hľadať a zbierať golfové loptičky, ktoré pravidelne končia vo vodnej pasci golfových ihrísk.

Tester postelí

Zvyčajne je takýto špecialista potrebný v hoteloch alebo v podnikoch, ktoré vyrábajú vankúše a matrace. Zdalo by sa, že vy sa len vyspíte a dostanete peniaze. Ale nie všetko je tak jednoduché: dobrý tester by mal byť schopný určiť najmenšie nedostatky a poskytnúť rady, ako ich opraviť.

Degustátor krmiva pre domácich miláčikov

Keď v reklamách hovoria, že krmivo pre domáce zvieratá je ešte chutnejšie, môžete si byť istí, že existujú ľudia, ktorí ich chutnajú prostredníctvom svojej nezvyčajnej profesie.

Tester aromatizovaných papierových utierok

Niekto by mal vždy zaistiť, aby vôňa vreckoviek a papierových utierok nedráždila. Mimochodom, hľadanie práce s touto špecializáciou je pomerne dosť náročné!

Kontrolór zlepšovania účinnosti krémov

Nie, títo ľudia nekontrolujú kozmetiku priamo na sebe. Ich úlohou je, dotknúť sa a vizuálne určiť, či telový krém pomáha tomu človeku, ktorý ho používa.

Státie v rade za peniaze

V tomto prípade je všetko jasné. Osoba vás poprosí o vystátie radu, potom ju zavoláte, keď už bude na rade a vyplatí vás.

Tester tobogánov

Nie je to povolanie, ale dovolenka. Pravdou však je, že by ste mali byť pripravení na časté cestovanie.

Zberač hadieho jedu

Dôležité a zároveň nebezpečné povolanie. Jed sa používa v medicíne vrátane výroby protijedov. Vo všeobecnosti na túto pozíciu existuje dopyt, no nie všetci sa na to odhodlajú.

Zberač červíkov

Mnoho ľudí má rado rybolov, ale nie všetkým ľuďom sa chce hrať v zemi a hľadať červíky. To je hlavný dôvod na zarábanie.

Nahý model

Na tejto profesii nie je nič nové. Musíte byť schopní dlho sedieť alebo ležať a čo je najhlavnejšie, nehanbiť sa, keď pred sebou uvidíte množstvo zahľadených pohľadov.

Ovoniavač podpazušia

Títo ľudia testujú účinnosť dezodorantov. Počas jednej hodiny sa im podarí ovoňať aj 60 podpazuší a to nedokáže len tak hocikto!

Musíte uznať, že niektoré z profesií sú zaujímavé a na iné by ste možno ani nechceli pomyslieť. Ak aj vy poznáte nejaké neobvyklé povolania, povedzte nám o nich v komentároch!

foto:videoboom.cc

zdroj: Obsah stránky podlieha ochrane autorských práv. Kopírovanie článkov na Slovenské alebo České stránky alebo ich častí bez súhlasu prevádzkovateľa je zakázané.

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
V našom svete existujú stovky nezvyčajných profesií, o ktorých by sa nám ani nesnívalo. Čo ľudia..." />