17-ročné dievča malo smrteľné ochorenie. Jej otec jej pripravil takéto prekvapenie

Prežitie vlastného dieťaťa je najhoršou nočnou morou akéhokoľvek rodiča. Za ich život a blaho často vedia obetovať aj to posledné, čo majú, no osud či vyššia moc sa len zriedka zaujímajú o názory človeka.

Dievča, o ktorom je tento príbeh, už od malička snívalo o kariére herečky. Ako 17-ročná sa dostala na moskovskú divadelnú školu, no svoje sny si už nedokázala zrealizovať. Lekári jej zistili rakovinu 4. fázy…

Po zistení, že už jej neostáva veľa času a šanca na vyliečenie je menej ako nulová, otec jej priniesol ten najkrajší darček. Aj keď už nemohla navštíviť divadelné pódium, rodičia sa rozhodli, že pohrebný ceremoniál sa uskutoční v štýle rozprávky Šípková Ruženka.

Krištáľová rakva bola privezená na objednávku až z ďalekého Francúzska. Počas obradu ju vydvihli na špeciálnu divadelnú scénu. Okolo nej boli kvety a všetci hostia, na prosbu rodičov, prišli v rovnako ušitých kostýmoch.

Na celú prípravu doslova rozprávkového pohrebu minuli rodičia viac ako pol milióna eur. Keď sa o tom dozvedela tlač, verejnosť bola šokovaná.

Mnohí to videli tak, že rodičia jednoducho vyhodili peniaze. Povedzme, že rovnaká suma môže byť vynaložená na pomoc ostatným deťom trpiacich rakovinou.

Hovorí sa, že o svoju dcéru sa vždy dobre starali a jej šťastie bolo u nich vždy na prvom mieste. Z tohto dôvodu to ani inak nemohli urobiť. Navyše, podobné gesto pomáha rodičom, ktorí prišli o dieťa nájsť útechu. Pre niektorých je to hotové šialenstvo, pre iných potreba.

Spoluorganizátori tohto pohrebu hovoria, že otec zosnulého dievčatka im bol veľmi vďačný. Splnenie sna milovanej dcéry ho stálo nemalé peniaze, no v žiadnom prípade to neľutuje.

Čo si o tom myslíte vy? Je to iba zbytočné mrhanie peňazí a upozorňovanie na seba alebo si takto rodičia chceli uctiť svoju dcéru a zmierniť svoj smútok?

zdroj:videoboom

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
Prežitie vlastného dieťaťa je najhoršou nočnou morou akéhokoľvek rodiča. Za ich život a blaho často vedia..." />