7 vecí, ktoré v žiadnom prípade nevyhadzujte! Zaslúžia si vašu pozornosť, pretože ich môžete použiť na..

Či už súhlasíte alebo nie, náš svet je tvorený z maličkostí, bez ktorých si každodenný život nevieme predstaviť. Určite poznáte situáciu, kedy si večer po ťažkom dni otvoríte fľašu vína a korok vyhodíte do koša. Kto by ale povedal, že niečo tak obyčajné môže mať aj iné využitie, než funkciu uzatvárania fliaš? Toto je však len kvapka v mori a preto sme sa rozhodli, ukázať vám niekoľko spôsobov, ako sa aj z obyčajných vecí dá vytvoriť niečo užitočné.

  1. Kancelárske klipy

Bez nich by sme to v toto živote mali skutočne ťažké. Dokážu bezpečne nahradiť peňaženku – dáte dohromady bankovky a bankové karty a zaistite ich klipom. Ideálne pre mužov, ktorí nemajú vo vreckách miesto na peňaženku.

S príchodom internetu a rôznych technológii je niekedy nutné oddeľovať káble podľa ich určenia. Ak ich chcete odstrániť z dohľadu, kancelárske klipy sú vašim najjednoduchším riešením.

Najpraktickejšie riešenie využitia klipov je vytláčanie zubnej pasty. V prípade, že jej je v tube už málo, zrolujte ju a pripevnite na ňu klip pre ľahšie vytláčanie na zubnú kefku.

 

  1. Alobal

Skvelý materiál, ktorý neprepustí vlhkosť a arómu, odoláva vysokým teplotám a môžete z neho vytvoriť akúkoľvek formu. Napríklad, vytvorte si z alobalovej fólie guľu a používajte ju na bezpečné čistenie hrncov a panvíc. Pomocou fólie môžete obrúsiť vaše nožnice – preložte si ho na niekoľko vrstiev a začnite ho strihať. Nožnice budú vďaka tomuto triku ostrejšie a strihanie s nimi omnoho jednoduchšie.

Alobal môžete použiť aj na čistenie výrobkov zo striebra. Vysteľte nádobu fóliou, nalejte do nej vriacu vodu a pridajte ČL soli. Následne vložte do nádoby alebo hrnca vyblednuté predmety zo striebra, počkajte pár minút a všetko bude vyzerať ako nové.

  1. Zátky na víno

Toto je skvelý nápad pre všetkých, ktorí majú radi ručne vyrobené dizajnové veci s praktickou funkciou. Pomocou korkov si môžete vytvoriť tabuľu na poznámky alebo umiestniť pod sklo konferenčného stolíka a vytvoriť tak zaujímavý doplnok do domácnosti či kancelárie.

Ak vy alebo váš manžel milujete rybolov, využite zátky ako plaváky. Poslúžia aj ako prívesok na kľúče – navyše, ak vám spadnú do vody, neponoria sa.

Korkové zátky tiež môžete nerezať na tenké kúsky a prilepiť ich na vnútornú stranu dverí skríň tak, aby pri zatváraní nebúchali.

  1. Igelitové tašky

Môžete ich použiť ako pletené tašky alebo koberce. Okrem toho sú vhodné na výrobu pelechu pre vášho domáceho maznáčika alebo nimi môžete naplniť starú obliečku na vankúše.

Dajú sa využiť ako rukavice pri čistení alebo ako pomôcka proti rozbitiu krehkých vecí, napríklad poháre a podobne.

мелочи для дома

  1. Staré tričká

Neexistuje lepšia tkanina na upratovanie ako staré bavlnené tričko. Dokonale absorbuje vlhkosť a odstraňuje nečistoty.

полезные вещи для дома

  1. Gumičky

Nezáleží na tom, či v nich máte svoje vlasy alebo papierové bankovky. Vyskúšajte aj niečo nové! Ak obtočíte gumičku na okraj dosky na krájanie, už sa nemusíte báť, že vám spadne na zem. Taktiež ňou môžete omotať kuchynskú lopatku, aby vám neskĺzla do misky.

V prípade, že sa vám dvierka na poličke spontánne otvárajú, alebo nechcete, aby do nej chodili vaše malé deti, pevne pripevnite gumičku okolo dvoch susedných kľučiek – geniálne a jednoduché.

полезные вещи для дома

  1. Rolky z toaletného papiera

Kartónové rolky sú výborným materiálom na výrobu detských hračiek. Taktiež na nich môžete dávať gumičky (nielen) do vlasov alebo vianočné svetielka. Do ich vnútra sa dajú ukladať káble, aby ste ich nestratili a nezavadzali vám.

zdroj:chillin.sk

foto:takprosto.cc

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
Či už súhlasíte alebo nie, náš svet je tvorený z maličkostí, bez ktorých si každodenný život..." />