9 vecí, ktoré by ste určite vo vzťahu hovoriť a robiť nemali. Posledný bod je najdôležitejší

Ideálne vzťahy existujú! Môžu vstať z popola a byť silnejšie ako nikdy predtým. Tajomstvo je jednoduché: zabudnite na pseudopsychológov v podobe matky, priateľky alebo bývalého manžela. Všetci vedia, čo robiť najlepšie, ale ani jednému sa nepodarilo zabrániť vzniknutej situácii.

семейные отношения

Snažili sme sa pochopiť komplexný dizajn harmonickej rodiny. Preto vám ponúkame niekoľko typov rád, ktoré by ste v žiadnom prípade nemali brať ako správne riešenie problémov.

  1. „Ukáž mu, kto je hlavou rodiny!“

Pre každého muža je dôležité mať pocit akejsi presily. Ak neustále narúšate jeho osobnosť, takýto vzťah je odsúdený na zánik. Múdra žena totiž chce svojho muža vždy smerovať správnym smerom. Aj keby jeho pôvodné rozhodnutia zlyhali, dovoľte mu urobiť chybu. Na tých sa predsa človek učí najlepšie. Aj v prípade, že zarába menej ako vy, vedzte, že on je hlavou rodiny.

Samozrejme, je dôležité mať v tejto sile isté hranice. Ak vo vzťahu príde k fyzickému či psychickému týraniu, je lepšie vzťahy ukončiť. Základom šťastného manželstva je totiž vzájomná úcta.

семейные отношения

  1. „Nie je prvý ani posledný!“

Túto frázu milujú všetky naše mamičky a kamarátky. Hoci si myslia, že vám radia to najlepšie, v snahe o vaše šťastie môžete stratiť to, čo je naozaj dôležité. Pred odchodom od partnera sa pokúste objektívne zvážiť celú situáciu, pretože názor niekoho iného je často chybný a skreslený.

взаимопонимание в семье

  1. „Pripomeň mu jeho plat!“

Skvelý spôsob, ako zdôrazniť mužskú nedokonalosť. Áno, problémy s financiami sú niekedy vážne a dôležité, no aj napriek tomu by sa nemali vyťahovať pri každej hádke. Je lepšie o nich diskutovať v uvoľnenej atmosfére.

любовные отношения

  1. „Mlčať je zlato!“

Ťažkosti v rodine sú nevyhnutné, no ich neriešenie je priamou cestou do priepasti. Problémy sa začnú nabaľovať ako snehová guľa, ktorá na vás padne, ak o nich nebudete hovoriť. Riešte konflikty okamžite a nečakajte príliš dlho – môže to zničiť váš vzťah.

семейные проблемы

  1. „Pozerám sa na to zo strany…“

Túto frázu pravidelne opakujú slobodné kamarátky. Dokonca aj tie najpozitívnejšie skúsenosti a rady nemusia fungovať vo vzťahu niekoho iného. Podvedome si myslíme, že niekto nezainetersovaný dokáže vidieť našu situáciu triezvo. Nie je to tak! Tretia strana vo väčšine prípadov je úplne ľahostajná voči vašim pocitom. Nepozná a neberie do úvahy negatívne a ani pozitívne vlastnosti partnera.

сохранить семью

  1. „Kde sú darčeky, kde je romantika?“

Áno, obdobie kvetov a dezertov bolo najmä v začiatkoch vášho vzťahu. Podľa psychológov to však netrvá dlhšie ako dva roky. Muži majú tendenciu zabudnúť na dôležité dátumy, sviatky a narodeniny vašej matky. To ale nie je dôvod na to, aby ste z toho robili škandál a urážali sa. vždy sa o tom môžete porozprávať a nájsť riešenie. V živote existuje mnoho pekných chvíľ, nenechajte si ich ujsť kvôli zbytočným hádkam.

сохранить брак

  1. „Ja som to hovorila!“

Venované všetkým mamám. Je pre vás najbližším a najdrahším človekom. Jej názor je však často zaujatý. Diskusia o vašej rodine v podobe vzdelávacieho kurzu vedený vašou matkou neprinesie žiadne výsledky. Riskujete, že prídete o partnera a narobíte si v rodine konflikty.

сохранить брак

  1. „Keď žiarli, znamená to, že ťa miluje!“

Prinútiť partnera, aby žiarlil, je najhorší spôsob, ako spevniť vzťahy. Každý (normálny) muž bude bojovať za svoju ženu. Avšak na vzájomnú dôveru môžete zabudnúť.

семейная гармония

  1. „Informácie sú tvojou zbraňou.“

Sledovanie partnera, čítanie jeho správ a sledovať všetko, čo robí je nezmysel. Každý má právo na osobný priestor, ktorý by ste nemali prekračovať. V opačnom prípade sa stane vaša žiarlivosť dôvodom na rozchod.

семейная гармония

Všetky vzťahy sú funkčné. Lenivosť a hlúposť vedú k neodvrátiteľnému rozpadu vzťahov. Je len na vás, aby ste na sebe zapracovali, inak sa môžete spoliehať na šťastie, že sa vám všetko „prepečie“.

Niekedy však akýkoľvek spôsob, ako si zdržať lásku, nefunguje. Dôvodom môže byť nedostatočné úsilie alebo neochota robiť kompromisy. Nespoliehajte sa len na rady druhých, verte vo vlastné názory a počúvajte svoje srdce!

 

foto: takprosto.cc 

zdroj: Obsah stránky podlieha ochrane autorských práv. Kopírovanie článkov na Slovenské alebo České stránky alebo ich častí bez súhlasu prevádzkovateľa je zakázané.

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
Ideálne vzťahy existujú! Môžu vstať z popola a byť silnejšie ako nikdy predtým. Tajomstvo je jednoduché:..." />