Kniha pre teba: Zahrajte si hru Poznáš Európu?

 

Vydavateľstvo DAJAMA pripravilo krásny predvianočný darček – náučno-vedomostnú spoločenskú hru Poznáš Európu? Pre všetkých, ktorí majú radi cestovanie. Potúlajte sa po Európe, spoznávajte jednotlivé krajiny a otestujte sa, koľko toho poznáte.

Viete, koľko európskych hlavných miest leží na Dunaji alebo čo sú to bliny?
Či koľko štátov sa radí k alpským krajinám a podľa akého zvieraťa sa odvodzuje názov Kanárske ostrovy?

Hra je určená zvedavým deťom a dospelým, ktorí majú radi poznávanie a objavovanie Európy. Hra je putovaním po európskych krajinách na podklade dvoch ilustrovaných herných plánov mapy Európy s viac ako 800 otázkami.
Cieľom hry je nielen zabaviť sa, ale aj spoznať jednotlivé európske štáty, ich prírodu, históriu, kultúru a umenie a naučiť sa o nich viac, ako sú len bežné informácie.

Hra Poznáš Európu? je výbornou hrou do akejkoľvek spoločnosti. Ponúka poučenie i zábavu. Radosť z toho, keď viete a zamyslenie, koľko toho ešte neviete.
Ideálna nielen pre deti, mladých, ale aj dospelých.

Hru pripravili geograf Daniel Kollár a historik Juraj Kucharík, za prispenia ďalšieho geografa Klimenta Ondrejku a grafičky Daniely Kollárovej samozrejme pod vedením vydavateľstva DAJAMA.
„Otázky z prírody, histórie, kultúry a umenia sú rovnomerne rozdelené na kartičkách podľa jednotlivých európskych krajín a nechýbajú ani rôzne zaujímavosti, prekvapenia a rôzne chytáky,“ približuje hru hlavný autor Daniel Kollár. „Keďže ide o hru a zábavu predovšetkým, môže sa stať, že nie vždy vyhrá najmúdrejší, ale ten, kto bude mať viac šťastia“.

Dajama si už v minulosti získala milovníkov hier tromi kúskami: Poznáš Slovensko? Poznáš Tatry? a Poznáš Bratislavu?
Ak teda budete uvažovať nad vhodným darčekom, hru Poznáš Európu? nájdete vo všetkých dobrých kníhkupectvách po celom Slovensku.

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
  Vydavateľstvo DAJAMA pripravilo krásny predvianočný darček – náučno-vedomostnú spoločenskú hru Poznáš Európu? Pre všetkých, ktorí..." />