Naša babička chcela žiť sama, ale chcela vidieť aj častejšie vnúčatá. Prišli sme na super nápad, ako to urobiť

Staroba je niečo, čoho sa skôr či neskôr dožije takmer každý z nás. Keď sa najdôležitejší ľudia v našich životoch dostanú do životnej etapy, kedy je potrebné sa o nich postarať, často sa stáva, že sa dostanú do domovov dôchodcov. Bohužiaľ, to nie je miesto, kde naše milované babičky a dedkovia chcú stráviť posledné chvíle svojho života.

дом для бабушки

Niektorí si povedia, prečo ich teda nevziať k sebe domov? Avšak v mnohých prípadoch to nie je vôbec jednoduché a často kvôli tomu dochádza k rodinným konfliktom a nepríjemnostiam pri spoločnom bývaní. V čom teda spočíva zlatá stredná cesta? Ako poskytnúť rodičom pokojnú starobu bez problémov? V nasledujúcom článku vám na všetky tieto otázky odpovieme.

Život na dôchodku

бабушкин коттедж

Americký lekár a podnikateľ Kenneth Dupin pracoval 7 rokov na tom, aby vytvoril alternatívu k domovom dôchodcov. Chcel sa uistiť, že rodičia budú žiť v blízkosti svojich detí, no nebudú musieť byť na nich závislí. A našiel riešenie, ktorým je špeciálne navrhnutý domček, plne prispôsobený potrebám starších ľudí.

Jeho hlavnou výhodou je, že vďaka svojej veľkosti môže byť umiestnené aj na záhradu. To umožní deťom rodičov byť vždy nablízku v prípade potreby a staršej generácii poskytne toto bývanie príležitosť cítiť sa pohodlne a slobodne.

Tieto „babičkine domčeky“, ako ich samotný vynálezca nazýva, sú už plne vybavené. Malá kuchynka má všetko, čo potrebujete priamo do umývačky riadu. Voda a elektrina sú pripojené z hlavného domu.

дом на заднем дворе

Samotný dom je pomerne malý, ale funkčný. Je vybavený technickými a lekárskymi potrebami, ktoré sú potrebné pre starších ľudí. Špeciálne snímače umožňujú vzdialene monitorovať stav jeho obyvateľov – prenášajú širokú škálu údajov, od vnútornej teploty až po indikátory krvného tlaku.

идеи для дома

Sprchový kút je vybavený pohodlnými zábradliami a skladacím sedením. Sprcha je takmer úplne otvorená vďaka čomu sa vytvárajú pohodlnejšie podmienky na kúpanie a znižuje sa riziko zranenia.

душевая кабинка с поручнями

Najväčší obdiv v tomto dome má posteľ, pretože okrem toho, že je krásna a pohodlná, je tiež vybavená funkciou nastavenia polohy a výšky.

Krásny a útulný interiér, množstvo technologických inovácií – v tomto dome sa všetko vyrábalo so starostlivosťou a láskou. Takýto dom spĺňa tie isté potreby, ako súkromný dom s opatrovateľskou službou, len s tým rozdielom, že tu budú len tí najbližší rodinní príslušníci.

Kenneth Dupin túto úlohu vyriešil, no urobil to nielen pre svoju rodinu. Takéto domy sa stali veľmi obľúbenými a Kenneth už dostal viac ako 3000 objednávok. Vďaka nemu bude mať mnoho starších ľudí  plnohodnotnú starostlivosť a ich príbuzní budú absolútne spokojní.

Veríme, že tento nádherný nápad je obdivuhodný a niečo podobné sa rozšíri aj do ostatných krajín. Čo si o tom myslíte vy?

foto:takprosto.cc

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
Staroba je niečo, čoho sa skôr či neskôr dožije takmer každý z nás. Keď sa najdôležitejší..." />