Nepoužíval som žiadne lieky a vysoký krvný tlak ma už netrápi. Známy lekár odporúča použiť stoličku a to…

 

Pokiaľ si pamätám, môj otec vždy trpel problémami spojenými s vysokým tlakom. Zo začiatku sa snažil bolesť ignorovať, až dokým mu vyšetrenie neurčilo diagnózu „hypertenzia“. Predpísali mu rôzne druhy liekov, s ktorými až donedávna začínal každé ráno.

Avšak pred tromi mesiacmi k nám zo Sant Peterburga pricestoval otcov kamarát, strýko Ilyusha. Ako sa ukázalo aj on dlhšiu dobu trpel hypertenziou, až dokým sa nezoznámil s metódou liečenia srdcových chorôb, ktorú navrhol Sergej Michalovič Bubnovský.

Profesor Sergej Bubnovký, je známy ruský lekár, doktor medicínskych vied a autor mnohých kníh. Párkrát aj on sám unikol z pazúrov rôznych chorôb. Prekvapivo to neurobil s pomocou liekov.

как вылечить гипертонию без лекарств

Ako vyliečiť hypertenziu

Arteriálna hypertenia, je podľa slov doktora Bubnovského choroba veku. Začína sa ňou rozvoj arytmie, ischemickej choroby srdca, trombózy a niekedy dokonca aj cukrovky typu II.

Stane sa tak preto, lebo srdce a konkrétne srdcový sval – myokard, nedokáže spracovať objem a rýchlosť prúdenia krvi v obehu.

Podľa štatistík sú srdcovo-cievne ochorenia najčastejšou príčinou smrti na celom svete: zo žiadnej inej príčiny nezomiera denne tak veľa ľudí.

как вылечить гипертонию без таблеток

Profesor hovorí, že namiesto toho, aby sa ľuďom trpiacim na hypertenziu predpisovalo ďalšie častokrát väčšie množstvo liečiv na vysoký krvný tlak, ktoré podporujú vypudenie krvi zo srdca, mal by sa zanalyzovať spôsob života chorého a zistiť čo viedlo k vzniku hypertenzie.

Doktor Bubnovský hovorí: „Ani jeden kardiológ na svete mi nemôže ukázať pacienta, ktorý sa vyliečil z hypertenzie len s pomocou liekov. Zo začiatku vám dajú len jednu tabletu a postupne sa prepracujete k celej sérii…“ Samozrejme, v akútnych prípadoch, by ste tieto tablety užívať mali, ale nie je rozumné začínať s nimi každý deň.

Štatistiky ďalej hovoria, že každý rok zomrie na srdcovo-cievne choroby okolo 17,5 miliónov ľudí.

как вылечить гипертонию 1 степени

Aby ste mohli vyliečiť hypertenziu, najskôr musíte pochopiť čo to vlastne hypertenzia je. V skutočnosti je to preťaženie srdcového svalu – myokardu. Áno je to tiež sval, a pracuje presne tak isto ako aj ostatné svaly človeka, na princípe kontrakcie a uvoľnenia.

Každodenná fyzická aktivita aspoň po polhodine pomáha predchádzať infarktu a mŕtvici.

как вылечить гипертонию за три недели

Hlavne preto Sergej Michalovič Bubnovský radí všetkým, ktorí sa naozaj chcú zbaviť vysokého krvného tlaku, aby vykonávali dve cvičenia, ktoré priamo ovplyvňujú rýchlosť a objem krvného obehu. Tak môžete zlepšiť činnosť svojho srdca.

Redakcia „Tak jednoducho!“ pre vás pripravila dve jednoduché, ale zato veľmi efektívne cviky. Táto aktivita sa odporúča pacientom v I a II štádiu hypertenzie.

  1. Na zahriatie môžete použiť obyčajnú chôdzu. Počas dvoch minút striedajte rôzne druhy chôdze napríklad: chôdza na ponožkách, prekračovanie, chôdza na pätách, na špičkách a pod. Typ chôdze by ste mali meniť každých päť krokov. Pozornosť venujte aj dýchaniu – dýchajte rovnomerne a plynulo.как вылечить гипертонию народными средствами
  2. Na tento cvik budete potrebovať stoličku alebo iný vysoký predmet, ako napríklad lavicu, s pomocou ktorého budete môcť robiť kliky.
    Rukami sa oprite o stoličku, nohy vystreté dozadu a rozkročené na šírku ramien. Hlava a pohľad smerujú dopredu, telo by nemalo prevísať. Pri nádychu zohnite ruky v lakťoch a telo spustite nadol, s výdychom ruky vystrite a zdvihnite sa nahor so zvukom „ha“. Zo začiatku urobte 5 klikov a vypite niekoľko dúškov vody, aby nedošlo k dehydratácii mozgových ciev. Každý klik by mal byť približne rovnaký a od začiatku do konca trvať 20-30 sekúnd. Najskôr bude stačiť ak urobíte 2 série po 5 opakovaní a časom sa prepracujte na 10 sérií po 5 opakovaní.как вылечить гипертонию в домашних условиях
  3. Toto ďalšie cvičenie sa tiež bude robiť s pomocou stoličky. Sediac na stoličke postavte obe nohy tak, aby boli pred vami v jednej línii – jedna pred druhou.
    Postavte sa zo stoličky a snažte sa udržať rovnováhu. Potom sa opäť posaďte. Vstávajte pri výdychu a sadajte si pri nádychu. Potom, ako urobíte všetky série týchto cvičení, komfortne sa usaďte a celé dve minúty len zhlboka dýchajte.как вылечить гипертонию

V tomto videu doktor Bubnovský demonštruje správnu techniku, ako vykonať tieto cvičenia.

Odporúčame vám vykonávať tieto cvičenia 3-krát denne a profesor radí cvičením začať každé ráno.

RADA REDAKCIE

Pre tých, ktorí už poznajú metódy liečby profesora Sergeja Bubnovského, sme spripravili 17 skvelých rád tohto fantastického lekára, ktoré vám pomôžu poradiť si s chorobami bez liekov.

Podeľte sa aj s priateľmi s odporúčaniami profesora Bubnovského – nech je každý zdravý ak bez tabletiek!

zdroj: takprosto.cc