Ortopédi vyzývajú ženy, aby v žiadnom prípade nenosili na nohách tieto čižmy, dokonca ani na Sibír! Tento dôvod hovorí za všetko…

Uggy – najpohodlnejšia zimná obuv, ktorú často volia ženy milujúce pohodlie a teplo. Už niekoľko sezón sú tieto austrálske topánky na módnom výslní a vyrábajú sa nielen pre ženy, ale aj pre deti a mužov. Je to predsa super pocit skočiť si do hŕby snehu v mäkkých čižmách alebo pokojne chodiť po ľade vďaka širokej protišmykovej podrážke. Bohužiaľ, nie všetko je tak úžasné, ako sa na prvý pohľad zdá.

Lekári po celom svete naliehajú na ženy, aby prestali nosiť ugg topánky. Koniec koncov, čoraz viac milovníkov tejto obuvi sa obracia na ortopédov so sťažnosťami na bolesť v kolenách a ďalšie ochorenia. Podrobnejšie informácie o tomto probléme si prečítate v nasledujúcom článku.

вред угги

Ortopédi varujú ženy, aby upriamili pozornosť na pevnejšie a stabilnejšie topánky, inak im hrozí že sa stanú pacientkami chirurgov. Kvôli ich mäkkosti a priestrannosti, uggy neposkytujú chodidlám normálnu podporu a najčastejšie tí, ktorí tieto topánky nosia, majú problémy s kolenami. Ortopedický lekár Ian McDermott tvrdí, že človeku, ktorý chodí vo veľmi mäkkých topánkach, sa mení držanie tela a v princípe aj samotná stavba tela.

вред угги

Zvyšuje sa tým záťaž na kolená, akoby sa začali prepadať dovnútra. Nohy sa tak menia do tvaru X – výsledkom je zvýšené trenie medzi kĺbmi a poškodené chrupavky.

вред обуви

Ak si neviete predstaviť svoj život bez týchto čižiem, buďte pri ich výbere naozaj dôslední. Noha by nemala byť voľná, čižmy by mali dobre obopnúť holeň a taktiež by mali mať presnú veľkosť. V súčasnosti je na trhu mnoho modelov, medzi ktorými si môžete vybrať ten, ktorý vám bude sedieť najlepšie. Zdraví ľudia, ktorí netrpia žiadnym ortopedickým ochorením, by ich mali nosiť len v obmedzenom čase – nie dlhšie ako 30 minút. Druhým variantom je, že ich využijete ako domácu obuv.

какую обувь носить

„Hoci sa ugg topánky môžu zdať ako najpohodlnejšia možnosť na zimu, vyberte si topánky so správnou oporou chodidiel,“ zdôrazňuje Dr. McDermott. Ale tí, ktorí majú vrodené ochorenia nôh, dokonca aj tie najnebezpečnejšie, by sa mali tejto obuvi vyhýbať širokým oblúkom. Ortopéd tiež hovorí, že ak má človek slabé väzivá už od narodenia, zlé držanie tela alebo niektoré odchýlky v muskuloskeletálnom systéme, ugg čižmy sú pre neho tabu.

V prípade, že tieto čižmy nosíte radi a často, pravdepodobne je najvyšší  na to, aby ste presedlali na niečo konvenčnejšie. Zdieľajte tieto užitočné informácie aj s vašimi priateľmi!

 

 

zdroj:  takprosto.cc

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
Uggy – najpohodlnejšia zimná obuv, ktorú často volia ženy milujúce pohodlie a teplo. Už niekoľko sezón..." />