Ponižujúce spolužitie: s jedným žila tri roky, s druhým štyri… Ako to vyzerá, keď spolu dvaja žijú a nie sú manželia

 

Predtým termín „civilné manželstvo“ znamenalo niečo úplne iné… V 16. storočí v Holandsku cirkev odmietala sobášiť páry mladých ľudí rozličných vierovyznaní.

Ale postupom času vláda urobila ústupky a súhlasila s registráciou takýchto manželstiev. Takéto zväzky sa v tom čase nazývali civilné.

Manželstvo bez registrácie

V súčasnosti sa pojem „civilné manželstvo“ vzťahuje na spojenie dvoch ľudí, ktorí spoločne žijú, majú spoločnú domácnosť, ale ich manželstvo nie je nikde registrované.

Ani to nie je celkom správna interpretácie, pretože všetko vyššie uvedené je možné nazvať jedným slovom – spolužitie. Často sa žena ťažko priznáva dokonca aj sebe, že je len – bežnou spolunáživateľkou.

občianske manželstvo pre ženu

Muži šikovne používajú frázu „sme v civilnom manželstve“ a po dlhé roky klamú naivné dievčiny, ktoré každodenne čakajú na ponuku na sobáš. Ako pohodlne si to predstavitelia silnejšieho pohlavia zariadili.

Majú všetky bonusy rodinného života: pohodu, starostlivosť, teplé jedlo, čistú bielizeň, pravidelnú intimitu a podobne. A čo na oplátku? Žiadna zodpovednosť! Ani morálna, ani právna … V každom okamihu muž môže odísť bez výčitiek a finančných strát.

Jedna moja známa žila v civilnom manželstve  niekoľko rokov. Vtedy sa jej spoločník rozhodol kúpiť nový byt na hypotéku, okamžite ho upozornila: „To je tvoj byt, tvoja oprava, ja nebudem do toho investovať ani peniaze, ani silu.“

Úprimne, obdivujem jej odhodlanie a skvelú myseľ. Veď dievčina rýchlo pochopila, ako sa môže skončiť podobný príbeh…  Tak šikovne apelovala na kombináciu slov „to je tvoje“, že muž ju čoskoro sám požiadal o ruku.

občianske manželstvo pre ženu

Ale mnohé mladé ženy sa upokojujú myšlienkou, že budú vydaté do piatich minút. Ale márne, veď pokiaľ krásavica perie jeho bielizeň, pečie koláče, platí hypotéku a úvery, stráca čas a energiu na človeka, ktorý nie je pripravený nazvať ju oficiálne manželkou.

A ešte jeden trik, ktorí vymysleli šikovní muži: strach z pečiatky v preukaze. Ak sa váš milovaný tak obáva značky v dokumente, tak sa opýtajte, ako sa cítil pri vydávaní víz, vodičského preukazu, nemocenskej na poliklinike.

občianske manželstvo pre ženu  

V 99% prípadov, ak sa muž obáva verejne priznať a informovať verejnosť, že ste spolu, znamená to, že to nechce. Takže, tajne ešte sníva o svojej prvej láske, alebo dúfa, že stretne niekoho lepšieho alebo sympatickejšieho.

A naivné ženy žijú v očakávaní: tri roky s jedným, štyri s druhým, päť s tretím… Ach, štyridsiate narodeniny a ona ešte nie je vydatá.

Aký máte vy názor na civilné manželstvo? Nezabudnite zdieľať svoje názory a skúsenosti v komentároch!

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
  Predtým termín „civilné manželstvo“ znamenalo niečo úplne iné… V 16. storočí v Holandsku cirkev odmietala sobášiť páry..." />