Postava ženy záleží od fáz Mesiaca. Viete kedy by ste mali začať s chudnutím? Musíte začať keď je…

Nie je pre nikoho tajomstvom, že Mesiac ovplyvňuje náš duševný stav a náladu. Obzvlášť sa to podpisuje na ženách. Aj to bol jeden z dôvodov, prečo odborníci na výživu začali venovať pozornosť tejto skutočnosti. Energia Mesiaca je totiž zodpovedná nielen za príliv a odliv v oceáne, ale ovplyvňuje tiež množstvo tekutiny v ľudskom tele, metabolizmus a vstrebávanie niektorých vitamínov a minerálov.

похудение по луне

Dietológovia sa v spolupráci s astrológmi rozhodli vytvoriť stravovací plán podľa lunárneho kalendára. V nasledujúcom článku vám podrobne prezradíme, ako sa stravovať v závislosti od fázy Mesiaca a v akom znamení sa práve nachádza. Tým pádom si naladíte aj svoj vlastný biorytmus. Pustite sa do toho!

Spln – začiatok diéty

Odborníci na výživu sa domnievajú, že spln predstavuje najlepší deň na začatie diéty či pôstu. Po splne bude nasledovať ubúdajúci mesiac. Každým dňom ako bude ubúdať, bude sa znižovať aj vaše prebytočné kilá. Pozorovania ukázali, že v tento deň budete odolní voči akýmkoľvek kulinárskym pokušeniam, čo znamená, že je skvelý čas na očistu a prípravu organizmu na diétu.

похудение по лунному календарю

A teraz prejdime k najdôležitejšiemu – jedálniček počas splnu. Zrieknite sa mäsa a pekárenských výrobkov. Pripravte si výživnú polievku v podobe zeleninového vývaru. Najlepšie je pripraviť si to so zeleninou, ktorá zlepšuje fungovanie čriev a žalúdka, napríklad kapusta, mrkva, repa. Pite veľa vody a bylinkových čajov.

похудение по луне

Ubúdajúci Mesiac

Obdobie ubúdajúceho Mesiaca je najpriaznivejšie pre stratu hmotnosti, pretože telo pracuje na plný výkon. Pociťujete príliv energie a máte túžbu niečo urobiť – pustiť sa do nových vecí. V tomto období by ste mali jesť veľa obilnín a zeleniny. Celozrnný chlieb tiež nebude na škodu.

похудение по лунному календарю

Vláknina v týchto výrobkoch stimuluje činnosť čriev, čo znamená, že sa vaše telo pekne prečistí. Maslu sa úplne vyvarujte a nahraďte ho rastlinným olejom: olivovým, kukuričným alebo ľanovým.

Dorastajúci kosáčik

Toto je vhodné obdobie na detoxikáciu tela. Práve teraz spustilo svoj prirodzený mechanizmus zbavovania sa toxínov. Je to skvelý deň na skoncovanie s fajčením, či vzdanie sa múky a sladkostí. Ak je to možné, konzumujte skôr jedlá, ktoré si nevyžadujú tepelnú úpravu.

похудение по лунному календарю

10 minút pred jedlom vypite pohár čistej vody alebo šálku zeleného čaju. To naštartuje očistné procesy v tele. Vo všeobecnosti by ste počas dňa mali vypiť aspoň 2,5 l tekutín. Môžu to byť čerstvé šťavy alebo bylinné čaje. Šťava z kapusty, mrkvy, repy, čerešní, malín, jablka prečistia vašu krv posilnia imunitu.

похудение по лунному календарю

Pribúdajúci mesiac

Vaše telo začne hľadať spôsoby, ako si uchovávať energiu na ďalšie namáhavejšie obdobie a tým pádom si vytvára tukové zásoby. Preto počas tohto obdobia nemá zmysel dodržiavať riskantné diéty alebo byť celý deň iba na vode. Takýmto spôsobom si len narušíte metabolizmus a namiesto chudnutia začnete ešte viac priberať. To ale neznamená, že by ste nemali kontrolovať to, čo si dáte do úst.

лунная диета

Jedzte menej, ale častejšie. Takto budete môcť oklamať hlad, jedlo sa rýchlejšie a lepšie absorbuje do organizmu, čo znamená, že sa nebudete musieť obávať kíl navyše. Jedzte načas. Nesmiete preskočiť jedlo – jedzte pravidelne a budete sa môcť vyhnúť (nielen) polnočným útokom na chladničku.

V prípade, že Mesiac prechádza znameniami, ktoré súvisia so symbolom ohňa (Baran, Lev, Strelec), mali by ste do svojho jedálnička pridať viac pokrmov z bielkovín. Stačí, ak len vymeníte bielkoviny živočíšneho pôvodu za tie z rastlinného pôvodu.

лунная диета

Ak je Mesiac v súhvezdí zemských znamení (Býk, Panna, Kozorožec), je dôležité, aby ste na istý čas obmedzili konzumáciu soli. Nahraďte ju bylinkami, napríklad kôprom, petržlenom alebo bazalkou.

способы похудеть

V prípade, že sa Mesiac nachádza v súhvezdí vzdušných znamení (Blíženci, Váhy, Vodnár), konzumujte viac šalátov z čerstvej zeleniny dochutené rastlinným olejom. Počas tohto obdobia obmedzte mastné a vyprážané jedlá.

способы похудеть

Ak je Mesiac v súhvezdí jedného z vodného znamenia (Rak, Škorpión, Ryby), často siahnete po uhľohydrátoch. Jedzte celozrnný chlieb, ovsené vločky, cestoviny z tvrdej pšenice. Zahrnite do stravy aj ryby, pretože ich bielkoviny pomáhajú spaľovať sacharidy.

способы похудеть

 

foto:takprosto.cc

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
Nie je pre nikoho tajomstvom, že Mesiac ovplyvňuje náš duševný stav a náladu. Obzvlášť sa to..." />