Rodičia nechápali, prečo hrob ich syna bol zarastený zelenou tvárou aj v období sucha. Toto je odpoveď…

Prežiť vlastné dieťa je najhoršou nočnou morou každého rodiča. Žiaľ, manželský pár v nasledujúcom článku sa s touto tragédiou stretol zoči-voči. Ich syn Joseph, povolaním vojak, zomrel vo veku 36 rokov. Napriek tomu, že už bol niekoľkokrát na misiách v zahraničí, kde sa stal súčasťou bojových misií, smrť ho zastihla doma pri autonehode.

Rodičia boli zdrvení a len vďaka členom rodiny boli schopní sa s touto situáciou ako-tak vyrovnať. Hrob svojho syna navštevovali často, no po niekoľkých rokoch od tejto tragédie im nešla do hlavy jedna skutočnosť…

Neďaleko od miesta, kde je pochovaný, leží aj Elizabeth Reissig. Táto žena celých 65 rokov prežila v šťastnom manželstve so svojím manželom Jakeom, až kým ich smrť nerozdelila v roku 2014. Odvtedy manžel každý deň navštevoval jej hrob. Počas spoločného života svojej milovanej každé ráno nosil ruže a od tohto rituálu neupustil ani po jej smrti.

Samozrejme, nezabúda ani na čistotu a poriadok, preto sa o hrob svojej manželky patrične stará. Jedného dňa však uvidel, že neďaleko sedí mladá žena a plače pri jednom z blízkych hrobov. Keď sa s ňou porozprával, dozvedel sa o príbehu mladého muža, syna, spomínaného manželského páru a chytilo ho to za srdce!

O niekoľko mesiacov neskôr, mesto, kde bol muž pochovaný, zažilo strašné sucho. Rodičia, ktorí prišli navštíviť zosnulého Josepha si mysleli, že namiesto zelenej trávy ich privíta vyprahnutá zem.

Ostali milo prekvapení, keď hrob ich syna bol v perfektnom stave a dokonca aj tráva vydržala to obrovské obdobie sucha. Pri pohľade všade naokolo, si otec a matka vojaka všimli, že na celom cintoríne sa tráva nachádza len na dvoch miestach večného odpočinku.

Manželom sa v krátkom čase podarilo nájsť muža, ktorý bol za to zodpovedný a okamžite sa ho opýtali, prečo venoval toľko pozornosti a námahy neznámemu hrobu. Vdovec im porozprával dávnejšom stretnutí.

Na základe jeho slov, každý deň od stretnutia s mladou ženou polieva hrob svojej ženy a zahynutého vojaka. Príbeh sa ho dotkol; okrem toho aj samotný Jake zažil vo svojom živote tragédiu, kedy jedna z jeho dcér musela pochovať manžela, tiež vojaka, ktorý zomrel na rakovinu. Josephovi rodičia boli starému pánovi veľmi vďační a dodnes ho berú ako člena rodiny.

Zdalo by sa, že starý vdovec smútiaci za svoju ženou neurobil nič zvláštneho. Avšak pre rodinu Villasenorovu bol jeho skutok ako balzam na dušu. Nesebecká láskavosť pomohla otcovi a matke nebohého vojaka nájsť vnútorný pokoj!

 

zdroj: Obsah stránky podlieha ochrane autorských práv. Kopírovanie článkov na Slovenské alebo České stránky alebo ich častí bez súhlasu prevádzkovateľa je zakázané.

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
Prežiť vlastné dieťa je najhoršou nočnou morou každého rodiča. Žiaľ, manželský pár v nasledujúcom článku sa..." />