Toto je dôvod, prečo máme s manželom spoločný rozpočet. S týmto trikom je omnoho lepšie

Sú ľudia, ktorí sa téme o peniazoch vyhýbajú ako čert krížu. Tak či onak, v živote človeka príde obdobie, kedy to musí riešiť a rozhodnúť sa, ako s nimi hospodáriť. Mnoho závisí od toho, ako sa ľudia v partnerstve dohodnú. Sú takí, ktorí preferujú spoločný rozpočet a sú aj takí, ktorí chcú byť čo sa týka financií nezávislí jeden od druhého.

бюджет в семье общий или раздельный

Rozpočet a rodinné výdavky

Ktorý model je pre vás najlepší? Znamená oddelený rozpočet nedostatok lásky v rodine? Viac vám o tom prezradí renomovaná psychologička…

Odborníčka sa domnieva, že peniaze sú dobrým ukazovateľom každého vzťahu. „Manželia, ktorí si vedú spoločný rozpočet, sa s touto úlohou vyrovnávajú úžasne.  Na druhej strane tí, ktorí už dlhé roky žijú pod jednou strechou a stále používajú svoje vlastné peniaze sú buď vo vzťahu nedokázali určiť spoločné pravidlá alebo si vybrali mať nezávislý vzťah.“

бюджет в семье общий или раздельный

Psychologička si je istá, že city, náklonnosť a láska je prítomná aj u tých párov, ktoré svoje príjmy nepovažujú za jeden celok. Jednoducho sa rozhodli mať partnerstvo založené na tom, že každý bude zodpovedať za svoje záležitosti. V tomto prípade sa koncept lásky berie trochu inak: bezpodmienečné rešpektovanie hraníc a sloboda partnerov.

Oddelený rodinný rozpočet – osobitnosť 21. storočia

Mali by sme byť radi za zmeny, ktoré sa odohrali za posledné storočia. Dni, kedy mali ženy zakázané zúčastňovať sa volieb a platiť si platiť si za nákupy sú už zabudnuté.

бюджет в семье общий или раздельный

Súčasné mladé ženy môžu mužom ponúknuť nielen svoj intelekt ale aj materiálne zabezpečenie. To im dáva možnosť byť úplne nezávislá na financiách silnejšieho pohlavia.

Všetko je spoločné

Spoločný rodinný rozpočet nie je v žiadnom prípade horší ako ten rozdelený. Dá sa jednoducho vymyslieť a to tak, že ak obaja partneri vytvoreným modelom nestratia svoju finančnú nezávislosť, je to skvelý spôsob, ako si zorganizovať rodinný život.

V žiadnom prípade by sa nemala vyskytnúť situácia, kedy jeden z partnerov odovzdáva svoju celú výplatu tomu druhému. Každý z manželov musí vyčleniť časť príjmov na spoločné výdavky: nákupy potravín, úhrada účtov a cestovanie.

бюджет в семье общий или раздельный

Aký je najlepší model na prevádzku rodinného rozpočtu? Je to na vás. Ale každý z manželov by mal mať peniaze, ktoré môže minúť podľa vlastného uváženia. Napríklad, žena by nemala šetriť na výrobkoch, len aby si mohla kúpiť pár pančúch. To isté platí aj pre  mužov: manžel by si nemal od svojej ženy pýtať drobné na cigarety alebo balíček svojich obľúbených čipsov.

бюджет в семье общий или раздельный

Čo si o tom myslíte vy? Mali by mať manželia spoločné alebo oddelené finančné prostriedky? Zdieľajte vaše názory v komentároch!

zdroj: Chillin.sk – článok je zakázané kopírovať na iné weby, aj české bez písomného súhlasu chillin.sk. Inak vám hrozí trestné oznámenie. 

foto: takprosto.cc

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
Sú ľudia, ktorí sa téme o peniazoch vyhýbajú ako čert krížu. Tak či onak, v živote..." />