Ukázalo sa, že som si celý život farbila vlasy nesprávnou farbou! Zistite ako si správne vybrať.

Dievčatá milujú experimenty, hlavne čo sa týka farby ich vlasov. Ale takéto experimenty môžu okrem radosti priniesť aj nespokojnosť. Často sa stáva, že nová farba vyzerá neharmonicky a kazí tak celkový dojem. Aby ste tomu zabránili, mali by ste si farbu vybrať ešte pred tým ako sa odoberiete do kaderníckeho salónu. A dnes vám redakcia „Chillin.sk“ povie ako na to!

как выбрать цвет волос

Ako si vybrať farbu vlasov

Každý je zvyknutý na to, že farba vlasov sa vyberá podľa odtieňa pokožky. Ale najhlavnejšou vecou pri výbere farby vlasov by mala byť farba očí. Tu teda platí dôležité pravidlo – správne kombinovať! Chladné odtiene s chladnými a teplé s teplými. Pozrime sa teda podrobnejšie, ktoré farby sa hodia k hnedým očiam, aké k modrým a samozrejme, ktorá farba je najlepšia.

цвет волос и цвет глаз

Na začiatok rady pre modrooké krásky. Zvyčajnou farbou pre ne je typ teplých pšeničných odtieňov. Táto farba je nepochybne perfektnou kombináciou s modrými očami.

голубые глаза и светлые волосы

Odvážnym ale veľmi vhodným odtieňom je aj ľadových blond. Tiež bude nádherne vyzerať čierna farba v kombinácii s modrými očami, alebo aj ostatné tmavé odtiene. Modrookým sa však vôbec nehodia ryšavé odtiene, vyzerajú neprirodzene a je lepšie sa im teda vyhnúť.

блондинка с голубыми глазами

темные волосы и голубые глаза

 Ak máte sivé oči, je pre vás výber tej správnej farby úplne jednoduchý a to z jedného dôvodu – hodí sa vám prakticky všetko. Ak si teda chcete vybrať farbu k svetlým očiam nebude to problém, ale ani tu sa neobídeme bez pravidiel a výnimiek. Sivookým kráskam bude lepšie ak sa vyhnú platinovej, ohnivo-červenej, ryšavej a modro-čiernej farbe.

серые глаза

Ak sa chcete stať blondínkou, najlepšie sa vám hodí pšeničný odtieň a ak dávate prednosť svetlým odtieňom vyberte si radšej popolavý ako zlatý. Špeciálnu pozornosť by ste mali venovať odtieňom ako je „čokoláda“, „káva“, „koňak“ a „oriešok“. Tieto odtiene sa budú s vašimi očami prekrásne vynímať.

какой цвет подходит под серые глаза

A teraz niečo pre dievčatá s hnedými očami. Prvé a najhlavnejšie pravidlo pre hnedooké – odtieň, ktorý sa perfektne zhoduje s farbou vašich očí je absolútne tabu! Je lepšie vybrať si inú farbu.

карие глаза

Ak chcete zvýrazniť svoje oči, môžete zostať pri modro-čiernom odtieni, pre kardinálne zmeny zvoľte odtiene ako capuccino, latte, alebo drevo. Ak máte hnedé oči sú pre vás aj experimenty s ryšavou farbou. Červená, medená aj ohňivo-ryšavá – to sú vaše farby, ale na druhej strane chladné odtiene sa vám vôbec nehodia a radšej by ste sa im mali vyhnúť.

карие глаза и темные волосы

Prejdeme na rady pre záhadné a tajomné majiteľky zelených očí. Ak ste jednou s týchto žien, máte veľké šťastie, pretože sa vám hodia všetky odtiene ryšavej – od svetlo-medenej až po ohnivo-červenú. Ale to tiež neznamená, že sa vám hodia len červené farby, môžete si vybrať aj svetlé alebo tmavé odtiene.

зеленые глаза

Farba, ktorá prekrásne podčiarkuje zelené oči je popolavo-plavá, dodáva im jemnosť a ženskosť. Z tmavých farieb stojí za to vybrať si chladný čokoládový odtieň, alebo teplý karamel.

какие волосы для зеленых глаз

рыжие волосы и зеленые глаза

RADA REDAKCIE

Ak ste sa rozhodli pre radikálnu zmenu imidžu, tak potom s najväčšou pravdepodobnosťou nebudete musieť zmeniť len farbu svojich vlasov, ale aj šatník a spolu s ním aj kozmetiku. Však odteraz bude musieť váš šatník a make-up ladiť s novou farbou vlasov.

Aby sa vám nestalo, že vaša tvár bude vyzerať bledo, musíte si vybrať správnu kozmetiku a doplnky. Napríklad k odtieňu „chladný blond“ sa hodí oranžová (pre modré oči) a jasne-ružová (ak máte hnedé oči) farba oblečenia a rúžu. Pri výbere teplej tmavej farby vlasov si oblečte bledo-ružovú blúzku, pridajte strieborné tiene a doplnky z bieleho zlata. Nebojte sa meniť a experimentovať!

Vybrali ste si svoju farbu vlasov predtým správne? Podeľte sa s nami v komentároch! A nezabudnite sa s týmito zlatými pravidlami podeliť aj s priateľkami!

Foto: takprosto.cc

zdroj: Obsah stránky podlieha ochrane autorských práv. Kopírovanie článkov na Slovenské alebo České stránky alebo ich častí bez súhlasu prevádzkovateľa je zakázané.

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
Dievčatá milujú experimenty, hlavne čo sa týka farby ich vlasov. Ale takéto experimenty môžu okrem radosti..." />