Vianočná výzdoba ako z módneho magazínu: do týchto ozdôb sa zamilujete a môžete ich mať doma aj vy

Nemusíte behať po obchodoch a kupovať ozdoby na Vianoce za nemalé peniaze. Mnoho cenného materiálu nájdete rovno pod nosom! Kúsky látok, stuhy, korálky, farbičky – to stačí! Však sa len pozrite na vianočné ozdoby z tejto zbierky, niektoré dokonca môžete použiť aj na prípravu darčekov!

новогодние украшения из фетра
© DepositPhotos

Vianočné ozdoby vlastnými rukami

Základná zostava nástrojov je jednoduchá. Potrebujete ihlu s nitkami, nožnice, silikónovú pištoľ s tyčinkami. Na výrobu sa vám budú hodiť tiež plsť, rôznofarebné handričky, motúzky, stužky, kamienky, korálky a farebné papiere. Nestratia sa ani materiály ako šišky, jedľové vetvičky či viničové liany. A vo vašej blízkosti určite nájdete niekoľko obchodov s ďalšími pomôckami! Dokonca aj ponožky sa môžu hodiť – dajú sa z nich vyrobiť elegantní snehuliaci!

 1. Dekoratívne ozdoby s kúskov látok
  Hračky z látky sa na vianočnom stromčeku budú vynímať obzvlášť krásne. Môžete ich aj poukladať do nádhernej krabice a ako darček darovať priateľom.новогодние украшения
 2. Sviatočné vence
  Zaveste si ich na vchodové dvere, nad krb alebo vedľa stromčeka. A vďaka prírodným materiálom je ich výroba extrémne jednoduchá. Najdôležitejšie je nájsť pevnú penovú základňu, alebo si ju vytvoriť z vetvičiek. Potom už vašim nápadom nestojí nič v ceste.
  новогодние венки
 3. Adventný kaledár
  Ak máte deti, určite by ste im mali urobiť tento adventný kalendár! Každá obálka, meštek so sladkosťami, alebo úlohou približujú Vianoce zasa o deň bližšie. Je to skutočná mágia a tiež veľkolepá výzdoba. Prezrite si tieto jednoduché inštrukcie, ako si vytvoriť vlastný adventný kalendár a z dostupných prostriedkov.
  адвент календарь
 4. Ozdoby na stromček z plsti
  Zdobenie vianočného stromčeka je vždy udalosť sama o sebe. Plstené hračky na ňom budú vyzerať úžasne a na výrobu sú úplne jednoduché – zapojte do tvorby aj deti.

  новогодние игрушки из фетра
 5. Vianočné kompozície
  Na okennom parapete alebo na voľnom mieste na podlahe si vyrobte vianočný kútik.

  новогодние украшения из фольги
 6. Vianočné stromčeky
  Môžete ich urobiť z hocijakých materiálov: sisalu, lanka, gombíkov, plastu. Na vianočnom stole sa krásne vynímajú a tiež zútulnia aj rôzne kúty vášho domova. Originálny stromček z čajových vrecúšok prekvapí vašich priateľov dokonca aj v kancelárii.
  новогодние елочки
 7. Svietniky
  Supernápad na nastolenie romantickej sviatočnej atmosféry. A výroba je superjednoduchá.
  новогодние подсвечники
 8. Ozdoby na slávnostný stôl
  Udivte hostí a servírujte slávnostnú večeru s použitím elegantných dekorácií. Úspech je zaručený!
  новогодний декор стола© DepositPhotos
 9. Papierové dekorácie
  Tento originálny nápad vám pomôže veselo sa zabaviť aj s deťmi. Vianočné ozdoby z papiera sú na výrobu najekonomickejšie. Vločky, girlandy, alebo hračky – ani zďaleka nie všetko čo môžete z papiera vyrobiť.украшения из бумаги
 10. Dekoratívne vankúše
  Vôbec nie je potrebné bežať do obchodu a kupovať nové vankúše.  Radšej si poriadne odmerajte tie čo máte doma. Ušite im nové návliečky, alebo ornamentami ozdobte tie staré. Po sviatkoch ich môžete zvliecť a odložiť do budúceho roka.
  новогодние подушки
 11. Hračky a тильды
  Na túto výzdobu budete potrebovať poriadnu prípravu a nemalé úsilie. Ale výsledok stojí za to! Pekne sa hodia do hocijakého interiéru a deti ich priam zbožňujú. Dobre sa hodia aj ako vianočný darček pre blízkych.
  новогодние игрушки своими руками
Sviatočná atmosféra je veľmi dôležitá. Prekvapte seba aj svojich blížnych príjemnými maličkosťami. Podeľte sa s týmito vianočnými nápadmi aj s priateľmi nech môžete tvoriť spoločne!

zdroj: takprosto.cc

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
Nemusíte behať po obchodoch a kupovať ozdoby na Vianoce za nemalé peniaze. Mnoho cenného materiálu nájdete..." />